• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

jednoczesne występowanie async i defer w jednym tagu script

Object Storage Arubacloud
0 głosów
194 wizyt
pytanie zadane 28 lipca 2020 w JavaScript przez mb-dir Mądrala (6,710 p.)

Witam

Podczas przeglądania jednego z blogów nie wiem czemu odpaliłem devtools'y w chromie i zobaczyłem coś co lekko mnie zaskoczyło mianowicie to. W jednym tagu <script> wystąpienie atrybutów async oraz defer. Ogólnie to w miarę wiem jaką role pełnią te dwa atrybuty, ale w źródłach skąd brałem wiedzę na ich temat(były to zarówno źródła polskie jak i angielskie, w formie pisanej, jak i w formie filmu) nie było mowy o takim "podwójnym" wystąpieniu, więc stąd moje pytanie - jaki jest cel czegoś takiego i czy ma to jakieś ważne zastosowanie?

Link to bloga o którym mowa.

Pozdrawiam

 

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 29 lipca 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Umieszczenie obu atrybutów: async i defer powoduje, że gdy przeglądarka nie wspiera jednego, to użyje drugiego jako fallback. Wspólna cecha obu atrybutów to sprawienie, że skrypt jest pobierany w tle, nie blokując parsera DOM.

Powyższe atrubyty różni natomiast moment, w którym skrypt będzie wykonany (uruchomiony)defer powoduje, że skrypt odpali się tuż przed event-em DOMContentLoaded (czyli prawie tak, jakbyś umieścił skrypt przed zamykającym </body>) i kolejność wykonania skryptów z atrybutem defer będzie zachowana. W przypadku async skrypt wykona się po pobraniu - jeśli zdąży pobrać się np. w połowie parsowania strony, to wykona się właśnie wtedy (blokując dalsze parsowanie DOM na ten czas), jeśli pobierze się po sparsowaniu DOM, to dopiero wtedy się wykona - więc moment uruchomienia jest mniej przewidywalny.

Do poczytania: https://javascript.info/script-async-defer

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 494 wizyt
pytanie zadane 18 stycznia 2021 w JavaScript przez antypop Mądrala (5,730 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 90 wizyt
pytanie zadane 24 grudnia 2022 w JavaScript przez rafaeru Początkujący (330 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 667 wizyt
pytanie zadane 5 marca 2019 w JavaScript przez PROFF Obywatel (1,180 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...