• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wyłączanie się komputera i "beep"

Object Storage Arubacloud
+1 głos
94 wizyt
pytanie zadane 25 lipca 2020 w Sprzęt komputerowy przez XdAmI5212 Nowicjusz (130 p.)

Witam! Ostatnio miałem ten problem:

"Pare dni temu składałem komputer z ryzenem 5 3600, rx 5700xt i as rock'iem b450m pro4, zasilaczem 600W od silentium pc, ramem 16gb od gskillla i spartanem 4. Wszystko ruszyło i komputer działał jak należy. Po dwóch dniach przy włączaniu usłyszałem pojedyńcze "piknięcie" (trwające koło 2-3 sekund i komputer sie wyłączył). Co może być przyczyną? Kolejne włączenia sprzętu powodowały ten sam efekt. Komputer wyłączał się zazwyczaj po 5-30 sekundach."

Komputer ruszył po dokręceniu chłodzenia i zmiejszeniu ilosci pasty i wylaczeniu xmp.

Niestety po paru dniach znowu mam to samo. Piknięcie i komputer sie wyłacza. Nwm co mam robić

Po wyłączeniu sie po tym piknieciu długim przez pare minut nie odpala sie wgl pc. Za pare minut "rusza"

komentarz 25 lipca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
1 short Memory refresh timer error.

Spróbuj zaktualizować BIOS płyty głównej. Możliwe, że jest jakiś problem z kompatybilnością pamięci.

komentarz 25 lipca 2020 przez XdAmI5212 Nowicjusz (130 p.)
Bios mam zaktualizowany. A pamięci nie będące na liscie kompatybilnosci mogą wywoływać takie coś? Nie włączalem xmp są na 2133 mhz
komentarz 25 lipca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Ramy raczej nie muszą być na liście kompatybilności, ale z Ryzenami to różnie bywa. Zauważ, że lista kompatybilnych RAMów na stronie asrocka w przypadku twojej płyty głównej dotyczy tylko Ryzenów 1 i 2 generacji.

Możesz spróbować zmienić sloty ram i zobaczyć czy da to jakiś efekt.
komentarz 25 lipca 2020 przez XdAmI5212 Nowicjusz (130 p.)
Próbowałem wcześniej ale nic nie zmieniło to. Puściłem tez memtest 86 2 cykle osobno kazdą kość i brak errorów.
komentarz 25 lipca 2020 przez Landu Stary wyjadacz (11,880 p.)
Jedyne co mi przychodzi do głowy to reset biosu, ale wątpię, że coś to da w tym przypadku.

Możliwe, że płyta/ramy są wadliwe.
komentarz 25 lipca 2020 przez XdAmI5212 Nowicjusz (130 p.)
Na innej kości ramu tez to samo niestety (tez nie z listy kompatybilnosci)

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 731 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 157 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 240 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...