• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zaprogramować własny builder

Object Storage Arubacloud
+1 głos
262 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez niezalogowany

Dzień dobry, mam niecałe 14 lat ale kocham programować. Nie mam niestety jakiegoś konta płatniczego aby płacić za jakieś buildery do aplikacji, a niektórych szkoda czasu ogarniać. Szukałem kilka dni jakiegoś poradnika czy też podobnego pytania jak zrobić własny builder w jakim mógłbym się orientować i wiedziałbym wszystko o silniku. Spokojnie, nie pali się, poczekam na odpowiedź, zwłaszcza, że coś takiego mogło by pomóc innym w przyszłości. Dziękuję.

2
komentarz 16 lipca 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Co rozumiesz przez "builder do aplikacji"?
1
komentarz 16 lipca 2020 przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)

a niektórych szkoda czasu ogarniać

i jakie tutaj masz na myśli?

1
komentarz 16 lipca 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)

@tangarr, pewnie chodzi mu o programy w których można sobie po prostu wyklikać aplikacje bez realnego programowania.

komentarz 16 lipca 2020 przez niezalogowany
Po prostu sobie samemu zaprogramować builder do aplikacji, poznać jakieś elementarne rzeczy odnośnie własnego silnika i potem poeksperymentować.
1
komentarz 16 lipca 2020 przez adrian17 Ekspert (345,160 p.)

Ale nie odpowiedziałeś na

Co rozumiesz przez "builder do aplikacji"?

Bo rzeczy które napisałeś niestety nie mają wiele sensu.

Nie mam niestety jakiegoś konta płatniczego aby płacić za jakieś buildery do aplikacji

O jakich builderach mówisz? Typowy Visual Studio, Android Studio czy Qt Creator są darmowe (ostatni z haczykami). Albo teraz zyskuje na popularności tworzenie aplikacji w Electronie, czyli w zwykłym HTMLu. 

A jednocześnie

własny builder

Brzmi jak potężnie trudne przedsięwzięcie, bo w zasadzie całe nowe IDE tworzysz.

komentarz 16 lipca 2020 przez niezalogowany
Przyjmę każde wyzwanie, chce się po prostu rozwijać, jaki konkretnie builder to nie wiem, może coś na wzór Borland C++ czy VS ale still, po prostu chce własnoręcznie porobić sobie własny silnik w którym bym się mógł absolutnie orientować bo znałbym same jego fundamenty, i mógłbym dorabiać własne funkcje i rozwiązania. W innych silnikach nawet jak się zna niemal wszystko, nadal nie daje to takiej wolności. To , że jestem 14-latkiem nie oznacza, że trzeba coś przede mną wystawiać jak jakieś potworne wyzwanie, bo uwielbiam się uczyć nawet jak coś jest trudne. Wyuczyłem się mnóstwa trudnych rzeczy z matmy i rozmyślam na kwantowaniem grawitacji. Więc nawet jak mi mówicie, że jakieś IDE mam robić to prędzej czy później jakoś to ogarnę. Tak czy siak, dziękuję za informację o tym IDE, mam nową ścieżkę do szukania, jak ktoś chce coś dopowiedzieć nadal pytanie zostaje otwarte.
komentarz 16 lipca 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Cały czas nie wiemy czym jest ten "builder", który chcesz napisać. Najlepiej napisz jak ma działać. Jakie dane ma przyjmować i co ma być produktem wyjściowym.
komentarz 16 lipca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Pewnie mu chodzi o układanie kontrolek na oknie przy pomocy myszki.
komentarz 17 lipca 2020 przez grineee Bywalec (2,270 p.)

@Phantores, musisz sobie odpowiedzieć co ty dokładnie chcesz zrobić, builder czy silnik, czy jeszcze coś innego czego nie potrafisz nazwać. Najlepiej napisz czego oczekujesz od działania tego tworu. 

I przy okazji nie obrażaj się od razu, bo nikt nie chce niczego przed tobą wystawiać jako potworne zadanie z powodu twojego wieku. Po prostu robienie buildera czy silnika, to coś nad czym zazwyczaj pracują całe zespoły zawodowych programistów, więc po prostu nie chcemy Cię zniechęcić, bo to jest na prawdę trudne zadanie. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 lipca 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Jeżeli jak sam twierdzisz kochasz programować to dlaczego nie napiszesz jakiejś aplikacji sam? Nie wiem co dokładnie rozumiesz przez build'er, ale większość z nich nie wymaga żadnej wiedzy programistycznej, więc równie dobrze mógłbyś zrobić coś w Scratch'u.

Tworzenie samego builder'a, a tym bardziej samego silnika to dosyć skomplikowany i czasochłonny proces. Nie chce Cie zniechęcać, ale nie jestem pewien czy dałbyś rade, tym bardziej, że nie ma builder'ów do silników i musiałbyś napisać wszystko sam od zera.

Na Twoim miejscu zamiast używać builder'ów, znalazłbym jakieś IDE, a takich darmowych nie brakuje w internecie i tam napisał tą aplikacje, którą teraz chcesz tworzyć za pomocą builder'a. Napewno sprawi Ci to więcej przyjemności, da więcej satysfakcji i nauczy prawdziwego programowania, a nie tylko przesuwania elementów w okienku.
komentarz 16 lipca 2020 przez niezalogowany
Chodzi mi o stworzenie własnoręcznie, nieważne w jakim języku. Po prostu chce zrobić własny builder i rozwijać go o własne rozwiązania i funkcje.
komentarz 16 lipca 2020 przez DeBos123 Nałogowiec (44,950 p.)
Jeżeli zależy Ci na wydajności to powinieneś to zrobić w C lub C++. Jeżeli jednak na tym, żeby zrobić to jak najszybciej to możesz użyć nawet Python'a.

Podobne pytania

+3 głosów
0 odpowiedzi 1,670 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 491 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 149 wizyt

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,782 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...