• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Java interakcja z excelem

Object Storage Arubacloud
0 głosów
285 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2020 w Java przez Kreciarz Nowicjusz (160 p.)
Cześć, od jakiegoś czasu zaczynam zabawę z programowaniem, mam za sobą dopiero pare kalkulatorów i login form-ów ale każdy jakoś zaczynał. Trapi mnie pewna sprawa, mianowicie chciałbym ułatwić sobie dotychczasowa prace i tu rodzi się pytanie, czy w Javie jestem w stanie stworzyć aplikacje w której wpisywałbym pewne wartości, które uzupełniały by się w odpowiednich komórkach excela we wcześniej stworzonej tabeli?

3 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2020 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Do pracy z excelem można wykorzystać bibliotekę Apache POI: https://poi.apache.org
0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2020 przez miro Pasjonat (23,870 p.)
Przed chwilą wygooglałem biblioteki do excela. https://codoid.com/java-excel-libraries/
Nie wiem czy nie lepiej byłoby ten dokument trzymać w formacie CSV i używać np. Apache commons csv lub OpenCSV.
0 głosów
odpowiedź 11 lipca 2020 przez Kreciarz Nowicjusz (160 p.)
Postaram się opisać jaśniej o co mi chodzi. Pracuje w branży budowlanej, dokładnie w dziale laboratorium drogowego, w skrócie praca polega na badaniu wszystkiego co wykonawca wybuduje od nasypów po różne obiekty mostowe. Przedstawię jak wygląda praca i w jakiś sposób chciałbym ją uprościć. Laborant wyjeżdża na cały dzień na budowę, wykonuje dziesiątki badań zapisując je na protokole roboczym na zwykłej kartce A4. Na koniec dnia, zjeżdża na bazę do laboratorium, „spowiada się” kierownikowi z przebiegu badań, co wyszło a co nie. Następnie kierownik lub inny laborant analizując protokoły robocze wpisuje je do gotowego protokołu końcowego w xml, który między innymi rysuje również wykres oraz wykonuje różne przeliczenia. Uproszczenie które chciałbym zastosować, miałoby polegać na tym ze laborant miałby aplikacje telefoniczna w której byłby protokół roboczy, następnie po skończonym badaniu zostałby on od razu przesłany do laboratorium, gdzie osoba tam stacjonująca mogłaby na bieżąco analizować wynik i za pomocą jednego kliknięcia wygenerować taki protokół końcowy, przyspieszyłoby to znacznie prace i zapobiegło zaległością. Rozumiem ze z biblioteka apache poi jestem w stanie coś takiego wykonać?
1
komentarz 11 lipca 2020 przez Lewo Gaduła (3,000 p.)
Wydaje mi się, że lepiej to od razu z poziomu aplikacji zapisywać w bazie i mieć opcję tworzenia raportu z tej bazy.
Tak naprawdę teraz pewnie dałoby się bez programowania - masz excela, przechowujesz plik w chmurze, masz gotowy szablon do excela a on tylko wpisuje dane i zapisuje.
komentarz 11 lipca 2020 przez mbabane Szeryf (79,280 p.)
Dokładnie, google sheets może załatwi sprawę na dobry początek. Gdybyś takie coś robił od zera to mogło by powstać sporo błędów, a  tak jak masz gotowe formuły w excelu to może wystarczy tylko umieścić plik na drive i kopiować go przy dodawaniu kolejnych badań.

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 147 wizyt
pytanie zadane 27 maja 2020 w JavaScript przez Renzov Obywatel (1,220 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 192 wizyt
pytanie zadane 3 września 2017 w JavaScript przez Muhin Gaduła (4,120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,152 wizyt

92,584 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,668 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...