• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Nie można połączyć się z Linuxem postawionym na WSL

0 głosów
1,648 wizyt
pytanie zadane 10 lipca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Adamo2499 Bywalec (2,090 p.)
zamknięte 23 lipca 2020 przez Adamo2499

Witam!

W związku z odcinkiem dot. WSL chciałem sobie potestować taką maszynę u siebie. Problem polega na tym, że o ile instalacja zarówno WSL jak i Linuxa (konkretnie Ubuntu 20.04) przebiegła poprawnie, tak mam problem z połączeniem. Otóż pokazuje mi się komunikat taki, jak na obrazku. I moje pytanie brzmi: co powinienem zrobić aby to połączenie zadziałało? Oraz czym może to być spowodowane? Ponieważ mam tak na każdej maszynie opartej o WSL (wszystkie w wersji 1)

Problem z połączeniem do maszyny wirtualnej (WSL)

komentarz zamknięcia: Uzyskano odpowiedź
komentarz 10 lipca 2020 przez j23 Mędrzec (195,220 p.)
Zainstalowałeś XRDP na Linuksie?
komentarz 10 lipca 2020 przez Adamo2499 Bywalec (2,090 p.)

Tak

komentarz 10 lipca 2020 przez j23 Mędrzec (195,220 p.)

Sprawdź lub wyłącz wirewalla (ufw).

PS. było sprawdzić status poleceniem systemctl, wtedy wyświetliłyby się logi z potencjalnymi błędami.

komentarz 11 lipca 2020 przez Adamo2499 Bywalec (2,090 p.)

Próbowałem, ale dostaję komunikaty takie jak na zdjęciu. Poszukałem trochę i dowiedziałem się, że Microsoft nie wspiera iptables.

komentarz 11 lipca 2020 przez j23 Mędrzec (195,220 p.)
Może to ma związek z tym, że to WSL, a nie typowa instalacja Linuksa. Ciężko powiedzieć.

Próbowałeś jakiegoś VNC zamiast windowsowego pulpitu zdalnego?
komentarz 23 lipca 2020 przez Adamo2499 Bywalec (2,090 p.)

Temat nie aktualny. Udało się rozwiązać za pomocą tego: https://dev.to/darksmile92/linux-on-windows-wsl-with-desktop-environment-via-rdp-522g


Dziękuję wszystkim za chęć pomocy. Zamykam

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 23 lipca 2020 przez disaster Bywalec (2,120 p.)
Masz za starego win 10... W start wpisz "winver" i sprawdz kompilacje systemu.
komentarz 23 lipca 2020 przez Adamo2499 Bywalec (2,090 p.)

Mam wersję 20.04. Czy to może być spowodowane tym, że jestem Insiderem?

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 469 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 245 wizyt
pytanie zadane 26 października 2025 w Systemy operacyjne, programy przez piteq Nowicjusz (120 p.)

93,742 zapytań

142,678 odpowiedzi

323,297 komentarzy

63,327 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj

Twierdza Linux. Bezpieczeństwo dla dociekliwych

Aby uzyskać rabat -10%, użyjcie kodu pasja-linux, wpisując go w specjalne pole w koszyku.

...