• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Maturzysta praca

Object Storage Arubacloud
0 głosów
202 wizyt
pytanie zadane 8 lipca 2020 w Ogłoszenia, zlecenia przez Tomasz Serfer Nowicjusz (210 p.)

Cześć,
jestem maturzystą chcącym się rozwijać pod kątem systemów wbudowanych i administracji siecią. Szukam jakiś praktyk/stażu na wakacje, gdyby ktoś mógłby doradzić do jakich firm uderzać to byłbym wdzięczny za pomoc. :)  Moja strona-portfolio: jakubczekaj.pl

3
komentarz 8 lipca 2020 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)
Bardzo mi się podoba, że nie ma różnicy między chińskim, angielskim a C :D. Strona Ci się rozwala na jakimś elemencie - popraw to, ponieważ poziomy suwak wygląda zupełnie nieestetycznie. I trzymam kciuki za znalezienie pracy!
komentarz 8 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

@Tomasz Serfer, Właściwie, to na Twojej stronie nic nie ma. Brak kodu, brak projektów, brak czegokolwiek. 

komentarz 8 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,650 p.)
a po co Ci kod na jego stronie :)? Jakiś chytry czy co ? ...
Nikt nie musi umieszczać kodu i to jest wręcz dobra praktyka :) ja swój kod pokazuje jedynie na rozmowie lub umieszczam informacje taką w CV że  osobiście mogę pokazać projekty lub wysłać link do repo- z hasłem :)
1
komentarz 8 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)

No i zero odzewu? Myślisz, że rekruterzy mają czas pisać do juniora by łaskawie podesłała im hasło do repo? Chyba, że chcesz zmniejszyć konkurencję na rynku, pracy, to ja również polecam nie pokazywać kodu. Ich strata... 

Tak serio, to co napisał Wiciorny jest śmieszne na obecne realia. CV bez githuba/gitlaba, czy innej strony, która przechowuje kod jest strzałem w kolano. 

 Nikt nie musi umieszczać kodu i to jest wręcz dobra praktyka :)

Dobra praktyka gdzie?

komentarz 8 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,650 p.)
i dlatego pisze to ktoś :D kto jeszcze w branży nie pracował, a raptem rok temu nie potrafił  dołączyć biblioteki do projektu :)
Pozdrawiam cieplutko, za dużo czytasz  bzdur na forach :) za mało rzetelnych informacji.
Keep in mind.
Reketerzy IT, zwykle nie mają zielonego pojęcia :) o programowaniu, stąd masz odpowiedź w sensie logicznym  na co komu twój kod, do momentu etapu 2 rekrutacji :) gdzie to juz jest istotne, wtedy nie kontaktujesz się z rekruterem, będącym pośrednikiem, a np. liderem zespołu, kimś kto weryfikuje już twoje umiejętości wtedy repo :)
komentarz 8 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
O kurcze, tego się nie spodziewałem. Nieźle, przez pryzmat jednego pytania. Po spojrzeniu na Twoje pytania, również mogę stwierdzić, że z programowaniem masz tyle wspólnego, co mi zarzuciłeś. "Programista Javy szuka tutoriala do c++", z VHDL również problemy, raczej stawiam na problemy z obsługą googla...
1
komentarz 8 lipca 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
Piszę z perspektywy osoby pracującej w branży.

Github/gitlab fajnie załączyć w CV ale w większości rekrutacji (które są prowadzone etapowo), na I etapie mało kto patrzy w kod na ww platformach. I etap to zazwyczaj spojrzenie HR na twoje umiejętności a nie jakość kodu.
komentarz 8 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Zależy gdzie startujesz, trafiłem już na technicznych rektruterów. Na pierwszym etapie byłem pytane o projekty, o kod, dlaczego takie rozwiązanie, a nie inne.
komentarz 8 lipca 2020 przez Wiciorny Ekspert (270,650 p.)

@Paweł Nąckiewicz, o tym właśnie mówię, bo kolega tkz twardo się upiera. :) 
Bo też kolega trafiał na wielu rekruterów więc pewnie miał wiele niepowodzeń :) 

komentarz 9 lipca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Inwektywy możesz zachować dla siebie, bo obrazuję Ciebie jako osobę nie do końca radzącą sobie z emocjami.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+2 głosów
0 odpowiedzi 456 wizyt
pytanie zadane 6 grudnia 2022 w Ogłoszenia, zlecenia przez areklipno Stary wyjadacz (11,930 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 203 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 264 wizyt
pytanie zadane 5 lutego 2022 w Ogłoszenia, zlecenia przez Dzxx99 Nowicjusz (150 p.)

92,624 zapytań

141,478 odpowiedzi

319,821 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...