• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Błąd SFML ld.exe Cannot find -lsfml

Object Storage Arubacloud
0 głosów
792 wizyt
pytanie zadane 29 czerwca 2020 w C i C++ przez Stefan Marzec Użytkownik (710 p.)
zamknięte 30 czerwca 2020 przez Stefan Marzec
Mam problem i niewiem jak go rozwiązać. Wcześniej miałem zainstalowany CodeBlocks i udało mi się uruchomić w nim sfml. Po jakimś czasie spróbowałem zmienić na VS Code, jednak ten edytor mnie zawiódł. Zainstalowałem ponownie CodeBlocks i spróbowałem dołączyć SFML. I nie umiem go uruchomić. Wyskakuje bład "ld.exe  cannot find -lsfml-graphics-d" i tak dla każdego linku z końcówką -d. Nie znalazłem odpowiedzi w internecie, próbowałem linkować według innych poradników i nic. Pomożecie?
komentarz zamknięcia: Rozwiązane
komentarz 29 czerwca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Po jakimś czasie spróbowałem zmienić na VS Code, jednak to środowisko mnie zawiodło.

To nie jest "środowisko" (IDE), tylko edytor programistyczny.

komentarz 29 czerwca 2020 przez Stefan Marzec Użytkownik (710 p.)
Oj wiem. Ale można było "zbindować" kompilację i uruchamianie programu. Ale nawet to rzadko działało. Błędy raz się pojawiałyy, raz nie. NodeJS też nie mogłem uruchomić, nie wspominając o SFML.
komentarz 29 czerwca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Błąd konsolidatora mówi, że nie może znaleźć biblioteki sfml-graphics-d, ergo - brak info o katalogu, w której leży ta biblioteka (w gcc to parametr -L<ścieżka>).

komentarz 29 czerwca 2020 przez Stefan Marzec Użytkownik (710 p.)
Czyyli co i gdzie mam zrobić? Bo dodałem linki i dołączyłem pod release i debug odpowiednie foldery biblioteki.
komentarz 30 czerwca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

link <--- tu masz napisane, jak dodawać biblioteki do C::B.

komentarz 30 czerwca 2020 przez Stefan Marzec Użytkownik (710 p.)
Myślisz że nie wiem ja to zrobić? Dokładnie to mam zrobione w build options, tylko że NIE działa. W ustawieniach projektu mam tak:

MojProjekt \ Search directories \

    Compiler: link do Include

    Linker: link do Lib

Debug \ Linker settings \ Link libraries:

    sfml-graphics-d

    sfml-audio-d

    sfml-network-d

    sfml-window-d

    sfml-system-d

W Release to samo tylko bez -d.
komentarz 30 czerwca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Myślisz że nie wiem ja to zrobić?

Opieram się na tym, co piszesz. Nie znam Cię, nie wiem, jaki jest Twój stan wiedzy. Przynajmniej raz w tygodniu jest wątek, gdzie trzeba komuś tłumaczyć, jak dodawać bibliotekę do projektu.

Co do problemu, ciężko powiedzieć, co może być przyczyną. C::B miewa czasem tego typu historie. Wyczyść projekt i przekompiluj od zera. Jeśli ścieżki i nazwy bibliotek są poprawne, to nie ma bata, żeby konsolidator nie widział bibliotek.

komentarz 30 czerwca 2020 przez Stefan Marzec Użytkownik (710 p.)
Dobra rozumiem.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 30 czerwca 2020 przez Stefan Marzec Użytkownik (710 p.)
Rozwiązane, więc opublikuję uwagę dla "potomnych".

KONIECZNIE pobierzcie prawidłową wersje SFML, zgodną z wersję kompilatora (można ją sprawdzić komendą albo pogmerać w plikach) i nazwą jednego z plików. W folderze CodeBlocks/MinGW/bin w plikach dll. Jeżeli jest tam plik "libgcc_s_seh ... .dll", to pobierzcie wersje SFML do tego właśnie pliku SEH. Jeżeli jest tam np. sjlj to pobierzcie SJLJ. A linkowanie jest takie samo jak na stronie producenta.
komentarz 30 czerwca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
I dlatego najlepiej skompilować tę bibliotekę u siebie. Wersje binarne bibliotek dla C++ to trochę proszenie się o problemy. Niestety...

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2020 w C i C++ przez Agnes Użytkownik (990 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 503 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 304 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2021 w C i C++ przez Doge Gaduła (3,370 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...