• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Wykorzystanie skopiowanego skryptu js na własnej stronie - legalne?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
104 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2020 w Bezpieczeństwo, hacking przez bulgotnik86 Gaduła (3,040 p.)
Nie mam pojecia jaka powinna byc kategoria , jak zła to dajcie znac - zmienie .

Do rzeczy. Znalazłem skrypt kalkulatora na pewnej anglojęzycznej stronie i chciałbym go wykorzystać na swojej stronie . Czy moge skopiować kod html i js , i umieścić go na swojej stronie ? No bo ostatecznie chce mieć taki sam kalkulator , tylko nazwy zmienie na polskie

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 19 czerwca 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
Zalezy od licencji. ALE jezeli zmeinisz kilka rzeczy w kodzie, to malo prawdopodobne aby ktos sie przyczepil odnosnie prostego kalkulatora. ZAwsze mozesz powiedziec, ze pisales swoj...

 

Ja jednak wpierw uderzylbym do autora z pytaniem, prezjrzal licencje a potem ew. zaczalbym kombinowac z modyfikacja, aby kalkulator byl podobny a nie identyczny.
komentarz 19 czerwca 2020 przez bulgotnik86 Gaduła (3,040 p.)
Dzieki za odpowiedz.

Chodzi o ten kalk:

http://www.calculatoredge.com/optical%20engg/air%20flow.htm

Czy można jakoś podejrzeć licencję bez kontaktu a autorem / właścicielem?

Kalkulator jest jak widać bardzo stary ( jeszcze na tabelach ) , podobnie jest z kodem js , wiec wolałbym go nie modyfikować. HTML'a se oczywiście zmienie . Klasy i id ' ki też ewentualnie moge zmienić , ale logika działania jest taka jak mi potrzeba . Wartości też musza pozostać te same , bo takich własnie potrzebuje.

Czy w odniesieniu do tego co napisałem nadal uważasz ze to zależy , czy można juz jakoś konkretniej odpowiedziec: tak / nie ?
komentarz 19 czerwca 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
ten kalkulator to nie jest prosty kalkulator do obliczen tylko stricte po cos - a wiec  bedziesz musial sie kontaktowac.
0 głosów
odpowiedź 20 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,420 p.)

Tu masz jasno napisane w odniesieniu do wskazanej przez Ciebie strony: Disclaimer and Copyright

No part of this website will be copied directly or indirectly on any storage or viewing media without written permission from Calculatoredge.com.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 219 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2017 w Bezpieczeństwo, hacking przez Sisa Bywalec (2,580 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 132 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 161 wizyt

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...