• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++- Pytanie odnosnie programow

Object Storage Arubacloud
0 głosów
194 wizyt
pytanie zadane 19 czerwca 2020 w C i C++ przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)

Witajcie! Mam pytanie co moge napisac już po poznaniu klas w cpp? Dzieki dokumentacji, widze teraz tylko prosty kod, czyli matma lub tym podobne rzeczy, lecz chcialbym zrobic cos profesjonalnego, dzieki dokumentacji :) Lecz nie wiem jak moge cpp wykorzystac do jakiegos mega programu :/ 

np : https://forum.arduino.cc/index.php?topic=191333.0

komentarz 19 czerwca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jak poznales podstawy OOP, no to masz wiele drog rozwoju. Jesli chcesz mozesz nauczyc sie np. Qt i tworzyc aplikacje na deskopt lub pod mikrokontrolery. Oprocz tego mozesz pojsc w hardware i probowac programowac mikrokontrolery, tworzyc jakies roboty, stacje pogodowe, smart home itd itd, wszytsko zalezy od tego na co masz ochote. Mozesz pojsc w gamedev, probowac isc w jakis specjalstyczny soft, czy tez pisac wlasne libki, ktore inne beda mogli uzyc.
komentarz 19 czerwca 2020 przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)
Poznałem OOP, ale nie wiem jak sie zabrac np za mikrokontrolery, tak samo jak pisales o hardware i reszcze nie wiem co ugryzc i jak to zrobic :/ QT nie jest az tak straszne jeszcze, ale nie wiem co chce robic :/
komentarz 19 czerwca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
No to jak nie wiesz co chcesz robic, no to jest problem, bo po polecanie technologi na slepo, jak juz sie zdecydujesz, co chcesz robic, to wtedy mozna dokladniej o czyms mowic. Zawsze mozesz sie wyprobowac i sprawdzic, czy to jest to co chcesz.
komentarz 19 czerwca 2020 przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)

Powiedziano mi kiedys 

Programowac nauczysz sie dopiero w pierwszej pracy, poznaj podstawy cpp,OOP a pierwsza praca cię wszystkiego nauczy ;)

I sie kierowałem tym, bo wszystko jest ok, ale jak sie tego uczyc np: mikrokontrolery?

komentarz 19 czerwca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Pierwsza praca nauczy Cie pewnie pisania komercyjnego kodu pod takim wzgledem, ale opanowanie podstaw jezyka, nie zapewnia pracy ;) W mikrokotrolerach sprawa jest dosyc skomplikowana, bo tam kroluje C, wiec przy modern C++, jest troche zabawy. A jak zaczac? Wiekszosc siega po Arduino, zeby zrozumiec  czym to sie je, a pozniej siega sie po inne plytki, czy kontrolery z roznych rodzin jak np. ti msp430, gdzie pracuje sie znacznie wiecej z dokumentacja samej plytki oraz bibliotek + pewnie robi sie wlasne rozszerzenia plytek PCB itd, to duza dziedzina, ktora tez wymaga duzej wiedzy. Akurat tutaj wiele osob pewnie poleci Ci cos z rodziny STM32

https://msalamon.pl/dlaczego-stm32/
komentarz 19 czerwca 2020 przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)
Do pracy tez ciezko isc z samymi podstawami cpp, musze wybrac jedna droge lecz nie wiem co to jest  i jak sie to je, np te mikrokontrolery gdzie sie tego uczyc dokumentacja?
komentarz 19 czerwca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Odnosnie kazdego mikrokontrolera znajdziesz dokumentacje, jak sa polaczone, producnet dostarcza software + libki np. Pewne kursy na necie, ksiazki itd, wszytsko zalezy od rodziny mikrokontrolerow.
komentarz 19 czerwca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Jop ale txlko na poczatek + to klon.
komentarz 19 czerwca 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Osobiście zacząłem od klona z aliexpress, który kosztował mniej niż 3 zł. Nie wiem, czy jest sens kupować oryginał, który kosztuje znacznie więcej, bo mikrokontroler jest taki sam. Atmegi z reguły mają przejrzyste dokumentację, więc powinno być stosunkowo prosto. Samą naukę zacząłbym od zwykłego C, a nie wynalazku Arduino, ale to tylko moja opinia.
komentarz 19 czerwca 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Tak czy siak nie ominiesz tego C/C++. Arduni to tylko powloka i dlugo nie pocieganiesz, jesli chcesz pojsc w profesojnalizm, tzn jasne, mozna zzdzialac na tym cuda, ale to co nazwiesz cudem przy uzyciu arduino nazwiesz czyms latwym przy uzyciu stm32 albo innej rodziny. Tak wiec, mozna poprobowac z Arduino, bo jest przyjemneijszy niz czysty C, ale nie wywiniesz sie z niego

1 odpowiedź

–1 głos
odpowiedź 19 czerwca 2020 przez Szymczak_7 Obywatel (1,860 p.)
Zacznij tworzyć gry, polecam naukę opengl'a.
komentarz 19 czerwca 2020 przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)
Nie wiem czy mnie to ciagnie w tym kierunku :/ ucze sie cepa ale nie wiem co bede robic

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 102 wizyt
pytanie zadane 27 lutego 2019 w HTML i CSS przez nichu Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 108 wizyt
pytanie zadane 25 listopada 2018 w C i C++ przez Padoski Użytkownik (990 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 271 wizyt
pytanie zadane 21 grudnia 2020 w Python przez ifuknowme555 Początkujący (410 p.)

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...