• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nowy komputer się wyłącza po jakimś czasie podczas grania w gry

Object Storage Arubacloud
0 głosów
440 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2020 w Sprzęt komputerowy przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)

Cześć, mam pewien problem. Otóż ostatnio wymieniłem części w komputerze, ponieważ nie były już pierwszej młodości a poza tym komputer się wyłączał po jakimś czasie, gdy się grało w coś nowszego. Chłodzenie procesora było standardowe - boxowe. Teraz, wymieniłem: zasilacz na mocniejszy, płytę główną, procesor, chłodzenie procesora, RAM, kartę graficzną. Pomimo wymiany części, podczas grania np. w Fortnite'a komputer po godzinie jest się w stanie wyłączyć bez przyczyny. Co w takim przypadku zrobić ? Może być coś pogrzebane w ustawieniach systemowy a nie koniecznie coś w sprzęcie ?

Aktualne części:
Silentium Fortis 3 he1425 
INTEL I5- 9400F 
ASUS H310M-R R2.0
 8GB DDR4 2400MHz
ASUS GeForce GTX 1050 Ti Phoenix 4GB GDDR5
SilentiumPC Vero L3 600W 80 Plus Bronze

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
czyli masz praktycznie nowy komputer. rozumiem, ze przeinstalowales system. Pierwsze co sprawdz to chlodzenie (radiatory), czy czasami nie jest za goroca (zmonitoruj tempy). TO powinno Ci pomoc ustalic winowajce - strzelam, ze zle rozlozona pasta.
komentarz 13 czerwca 2020 przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)
Tak, komputer praktycznie nowy. Dysków jedynie nie wymieniałem a systemu nie instalowałem od nowa. Pasta byłą dzisiaj jeszcze raz nałożona na całą powierzchnię procesora.
komentarz 13 czerwca 2020 przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)
Jeszcze w BIOS'ie ustawiłem tryb na oszczędny a w Windowsie na "Balanced". Może to coś da....
1
komentarz 13 czerwca 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
system na nowo. przeciez jak plyta ma inny czipset, siedzi inny cep i inna karta to co ty chcesz robic na starym systemie?
komentarz 13 czerwca 2020 przez wojtekw0703 Użytkownik (960 p.)
Oki, to w najbliższym czasie zainstaluję na nowo system. Dzięki za pomoc

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 169 wizyt
pytanie zadane 20 czerwca 2018 w Sprzęt komputerowy przez kalendarmenn Obywatel (1,270 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 448 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 306 wizyt
pytanie zadane 27 sierpnia 2017 w Sprzęt komputerowy przez TBacker87 Obywatel (1,140 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,960 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...