• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

program do pisania w html na linuxie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
514 wizyt
pytanie zadane 13 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Hej, zaczynam zabawę z programowaniem webowym i zainstalowałem sobie notepada++. Jest z nim trochę problemów - nie otwiera plików txt, nie widzi wszystkich lokalizacji do zapisu plików np. htdocs. Czy jet jakiś inny program, z którym byłoby trochę łatwiej na linuxie?
komentarz 13 czerwca 2020 przez overcq Pasjonat (21,710 p.)

4 odpowiedzi

+4 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2020 przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)
wybrane 13 czerwca 2020 przez KumberTwo
 
Najlepsza

Jest pełno edytorów kodu: VS Code, Atom, Sublime Text, Emacs czy Vim. Osobiście używam tego pierwszego i przyjemnie mi się korzysta. Wybór edytora kodu to drugorzędna sprawa, która zeleży od twoich preferencji.

 
0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2020 przez Benek Szeryf (91,010 p.)
Podobny do Notepad++ jest np. geany.
0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2020 przez VBService Ekspert (253,340 p.)

Programy w systemie Linux

Po przesiadce na Linuksa znalezienie alternatywy dla programów używanych na innym systemie np. Windows może być trochę trudne dla osób, które robią to po raz pierwszy. Polecam zapoznać się z listą programów dla Linuksa w/g kategorii, które zawierają tylko wybrane, najpopularniejsze programy.

Link do pełnej listy: linuxiarze.pl/programy/

Link do podstrony: Tworzenie i edycja stron www

komentarz 13 czerwca 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Dla mnie na przykład wszystkie programy na linuxie wydają się strasznie brzydkie w porównaniu do tych na windowsie.
2
komentarz 13 czerwca 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Jak masz "brzydkie" środowisko graficzne, to i programy wyglądają nieciekawie.
1
komentarz 14 czerwca 2020 przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)
Jednak nie. Zakochałem się w atomie. Bardzo spodobały mi się jego stonowane kolory.
0 głosów
odpowiedź 13 czerwca 2020 przez wizarddos Nałogowiec (25,930 p.)
Możesz pisać np. w Google chrome z rozszerzeniem web maker. Z tego co wiem chyba da się pobrać Google Chrome na Linuksa.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 691 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 174 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 713 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...