• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z instalacją WS19 na Hyper-V

Object Storage Arubacloud
0 głosów
278 wizyt
pytanie zadane 10 czerwca 2020 w Systemy operacyjne, programy przez dk.fakeguy Nowicjusz (120 p.)
edycja 10 czerwca 2020 przez dk.fakeguy

Raportuj

#1 10 Cze 2020 13:24

Cześć, nigdzie nie mogłem znaleźć opisanego tego problemu może ktoś z was miał taki problem ewt. gdzieś natrafił na opis albo rozwiejecie może jakieś moje wątpliwości . Więc po krócę opisze o co chodzi :
Na laptopie W10 Enterprise , usługa Hyper-V utworzyłem generacji 1 dysk oraz dorzuciłem do niego system operacyjny WS19 w formie iso , po uruchomieniu virtualki , botowanie przebiega prawidłowo , instalacja systemu wstaje wybieram kraj , język przechodzę dalej i w tym momencie napotykam na problem
Hyper-V Instalacja WS19 - Błąd podczas instlacji
I w żaden sposób nie umiem ruszyć dalej . W serwerach della spotkałem się z podobną sytuacją , ale w tamtym przypadku odpowiednim sterownik RAID na podpiętym penie pomógł a tu ... ?
Ktoś coś może ma jakiś pomysł ?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 10 czerwca 2020 przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
Spróbuj utworzyć wirtualna maszynę generacji drugiej który działa na UEFI
komentarz 10 czerwca 2020 przez dk.fakeguy Nowicjusz (120 p.)

Stworzyłem drugą maszynę z tym samy system inny dysk druga generacja tak jak radziłeś wyskakuje ów taki błąd  

Po restarcie kolejny :

I na koniec coś takiego :

 

komentarz 10 czerwca 2020 przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
Kiedy pojawi Ci sie czarny ekran przy bootowaniu naciśnij szybko enter i wyskoczy konfiguracja serwera
komentarz 10 czerwca 2020 przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
Wskazałes dobry plik ISO , skonfigurowałeś kartę sieciową ?
komentarz 10 czerwca 2020 przez dk.fakeguy Nowicjusz (120 p.)

@gmcode, próbowałem nic nie skutkuje :(

 

komentarz 10 czerwca 2020 przez dk.fakeguy Nowicjusz (120 p.)
wskazuje dobry plik , na serwerze normalnie wszystko działa tylko na prywatnym laptopie nie chce zadziałać , tak wszystko jej skonfigurowane w gen 2 nawet nie chce się zbotować , w gen 1 botuje ale brakuje mu tych sterownikow

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 391 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 984 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...