• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Komunikat o nowym elemencie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
86 wizyt
pytanie zadane 7 czerwca 2020 w JavaScript przez primole Obywatel (1,130 p.)

Witam, chciałbym otrzymać komunikat np console.logiem ze pojawił się nowy element w HTML 

Np

<div class="main">
    <div class="item"></div>
    <div class="item"></div>
    <div class="item"></div>
    <div class="item"></div>
    <div class="item"></div>
    <div class="item"></div>
</div>

I gdy pojawi się nowy item to dostanę komunikat o tym. Jak to ogarnąć? :) 
z góry dziękuje za pomoc.

komentarz 7 czerwca 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
Masz na myśli dynamicznie dodawany element? Pracujesz w czystym JS, czy jakiś framework/biblioteka?
komentarz 7 czerwca 2020 przez primole Obywatel (1,130 p.)
Czysty js, po prostu element tworzy się z bazy, a ja co jakiś czas chciałbym dostać o tym komunikat że się stworzył, tak bardziej w celach edukacji :)

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 7 czerwca 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

Informację o dodaniu nowego elementu na stronie (chociaż bardziej o zmianie w DOM w kontekście obserwowanego elementu) możesz uzyskać przy użyciu MutationObserver'a. Przykład użycia znajdziesz w podlinkowanej dokumentacji.

Nie wiem co to znaczy "element tworzy się z bazy", ale jeśli masz na myśli zwracanie kodu HTML elementu na odpowiedź do wysłanego requesta, to zapewne w kodzie masz funkcje odpowiedzialne za sparsowanie i dodanie tego elementu do DOM. Więc może po prostu z tego miejsca powiadom aplikacje o tym?

komentarz 7 czerwca 2020 przez primole Obywatel (1,130 p.)
Chciałbym po prostu otrzymać informację że jest nowy element po prostu, równie dobrze mógłbym dać setIntervala który by mi co chwile sprawdzał ale tak się nie robi
komentarz 7 czerwca 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
No to użyj MutationObservera.

Zapytałem o sposób dodawania elementu(ów), ponieważ może wystarczy przerobić/rozszerzyć już istniejący mechanizm dodawania elementów, aby on o tym powiadamiał.
komentarz 7 czerwca 2020 przez primole Obywatel (1,130 p.)
Niee, to ma być taki "bot" który będzie działał na apce do której nie mam ingerencji
komentarz 7 czerwca 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)

To odpal go przez skrypto-zakładkę lub z własnej wtyczki.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 225 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 116 wizyt
pytanie zadane 19 lipca 2015 w JavaScript przez Dawid Warduliński Obywatel (1,830 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 547 wizyt

92,582 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,666 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...