• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pisanie aplikacji, rozpisanie etapów

Object Storage Arubacloud
0 głosów
77 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2020 w Offtop przez Elzo Obywatel (1,120 p.)
Witam serdecznie,

Uczę się programowania już jakiś czas. Ćwiczę sobie pisanie mniejszych aplikacji w ramach nauki. Ostatnio chciałem sobie napisać grę "papier, kamień, nożyce" bez przygotowania i na żywioł zasiadłem do pisania kodu. W trakcie pisania wpadałem na coraz to inny pomysł przez to mieszałem koncepcjami oraz mieszałem sobie w kodzie. Naszła mnie pewna refleksja oraz pytanie od was doświadczonych programistów czy przed pisaniem aplikacji analizujecie i zapisujecie sobie jak mają nazywać się zmienne, ile ich będziecie potrzebować, jak to ma mniej więcej wyglądać. Da się to w ogóle przewidzieć jakie funkcję będę potrzebował czy może lepiej zasad programowania obiektowego? Bo z tego co zauważyłem na własnym przykładzie pisanie tak z czapki stworzyło mi ogromny chaos.
komentarz 27 maja 2020 przez tkz Nałogowiec (42,000 p.)
Poczytaj o UML, wydaje mi się, że będzie prościej zachować jednostajność w pisaniu. Albo samoprzylepne karteczki.
komentarz 27 maja 2020 przez Chess Szeryf (76,710 p.)
Nic/Wszystko jest nieidealne, więc jeśli napiszesz np. dwie funkcje zamiast array_reduce, np., to wykonaj forka i albo zmień na forku od razu kod na array_reduce albo po prostu napisz komentarz "todo", co masz później ewentualnie zmienić i/lub dodać.

Z nazewnictwem, to samo. Nie myśl nad nazwą 30 minut, tylko pisz w miarę sensowną po angielsku i pod koniec zrefaktoryzuj podczas własnego review poprawiając, to co trzeba oczywiście robiąc dalej forki, żeby kod wynikowy, nie był gorszy i żeby można było cofnąć się na wersję developmentu.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
4 odpowiedzi 13,282 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 358 wizyt
pytanie zadane 7 lutego 2017 w Inne języki przez Nlvg Użytkownik (550 p.)
0 głosów
7 odpowiedzi 1,054 wizyt
pytanie zadane 23 października 2016 w HTML i CSS przez Mavimix Dyskutant (8,390 p.)

92,632 zapytań

141,500 odpowiedzi

319,878 komentarzy

62,012 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...