• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Windows 8.1 pro czy Windows 10 warto ?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
247 wizyt
pytanie zadane 26 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez I3obaSeK Użytkownik (720 p.)
Witam chciałbym się zapytać was czy oplaca sie instalować windows 10 jak mam obecnie win 8.1 pro pytam bo slyszalem od wielu ludzi ze windows 8.1 pro jest projektowany glownie na tablety ale nie widze tam nic takiego tylko kafle a w win 10 jest nawet funkcja tableta.

Moja maszynka laptop:

intel core 2 duo 2,5ghz

ram: 4gb

karta zintegrowana 256mb

Dalej juz nie bede pisal bo nie warto prosze o szybko odpowiedz czy jest sens instalacji na nowszego win czy lepiej zostac na 8.1 duzo slyszalem o dziesiatce ze jest duzo gorsza od 8.1 ale ile w tym prawdy nie wiem.

Dziekuje

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 26 maja 2020 przez Velta Maniak (52,010 p.)

bo slyszalem od wielu ludzi ze windows 8.1 pro jest projektowany glownie na tablety

I wygląda na to, że mają rację. Interpretacja kafelków na desktopach w ósemce to niewypał; przyzwyczajenia z siódemki i dziesiątki robią swoje, kiedy przed tym systemem ponownie zasiadasz.

Jest sens instalacji. Pracowałem na maszynie o podobnych parametrów do Twojego laptopa na dziesiątce i nie spotkałem się z żadnymi problemami.

Zresztą o czym my mówimy... da się ją uruchomić na 192 MB RAM-u. :)

duzo slyszalem o dziesiatce ze jest duzo gorsza od 8.1

Pod jakim względem? Muszą chyba korzystać z ekranu dotykowego używając tego systemu, zresztą W10 ma też w miarę dobry tryb tabletu.

0 głosów
odpowiedź 26 maja 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

bo slyszalem od wielu ludzi ze windows 8.1 pro jest projektowany glownie na tablety

Raczej pod ekrany dotykowe. IMO interfejs W8 jest niekonsekwentny. Część opcji jest robiona z myślą o ekranach dotykowych, część jest klasyczna, a jeszcze inna i tak, i tak. Tak jakby nie mogli się zdecydować, co chcą uzyskać.

 

o dziesiatce ze jest duzo gorsza od 8.1 ale ile w tym prawdy nie wiem.

Jest IMO lepsza. Chociaż jak masz stary sprzęt, to licz się z tym, że możesz nie mieć możliwości zainstalowania sterowników (no chyba że producent zrobi pod W10) i będziesz zmuszony jechać na domyślnych.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 333 wizyt
pytanie zadane 26 stycznia 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 122 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 594 wizyt
pytanie zadane 29 września 2022 w Systemy operacyjne, programy przez Kaduq Użytkownik (780 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...