• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Podzielne przez 3 i 7

Object Storage Arubacloud
+1 głos
1,641 wizyt
pytanie zadane 22 maja 2020 w C i C++ przez gryzedywany Użytkownik (510 p.)
Mam do napisania program, który wypisze 100 liczb całkowitych podzielnych przez 3, 100 liczb całkowitych podzielnych przez 7 i 100 liczb całkowitych podzielnych przez 3 i 7.

Mam pytanie czy jest jakiś wzór na to? Bo wiem, że można to zrobić modulo albo po prostu wypisywać co 3/co 7 liczbę. Zastanawia mnie czy da się to zrobić jeszcze w inny sposób.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 22 maja 2020 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
wybrane 22 maja 2020 przez gryzedywany
 
Najlepsza
Oczywiście że są inne metody. Wystarczy zerknąć do cech podzielności: https://pl.wikipedia.org/wiki/Cecha_podzielno%C5%9Bci
komentarz 22 maja 2020 przez gryzedywany Użytkownik (510 p.)
Tylko wydaje mi się, że te metody będą dużo wolniejsze niż wyświetlanie co 3 liczby. Zastanawia mnie czy jest coś szybszego lub równie szybkiego jak wyświetlanie co 3 liczby.
komentarz 22 maja 2020 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)

Oczywiście. Ale pytałeś:

Zastanawia mnie czy da się to zrobić jeszcze w inny sposób.

I na takie pytanie odpowiadałem :) Można jeszcze na X sposobów :)

komentarz 22 maja 2020 przez gryzedywany Użytkownik (510 p.)
Okej, ale mimo to poczekam na jeszcze jakieś rozwiązania ;)
1
komentarz 22 maja 2020 przez mokrowski Mędrzec (155,460 p.)
To może napisz że chcesz szybsze/mniej pamięciożerne/bez pętli a nie "inne" :-)

1. Zamienić liczbę na notację o podstawie 3 i o podstawie 7. Ostatnia pozycja z 0 da odpowiedź czy jest podzielna.

2. Wygenerować 2 zbiory podzielne przez 3 i przez 7 i wyświetlić ich przecięcie.

3. Zaimplementować generator liczb i 2 filtry pozostawiające w strumieniu podzielne przez konkretną wartość.

4. Użyć technik na poziomie operacji bitowych..

5. Zauważyć jak wygląda wzorzec dostępu do określonych liczb podzielnych przez 3 i 7 i z danym okresem je generować.

Jeszcze pewnie coś się da wymyślić.... Ale zapewne nie będą szybkie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 364 wizyt
pytanie zadane 30 stycznia 2018 w C i C++ przez mn130496 Gaduła (3,530 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 926 wizyt
pytanie zadane 13 maja 2018 w C i C++ przez periedynek Obywatel (1,320 p.)

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,671 komentarzy

61,968 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...