• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Formularz kontaktowy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
439 wizyt
pytanie zadane 20 maja 2020 w HTML i CSS przez PanPrezes Obywatel (1,520 p.)

Jak zrobić formularz kontaktowy?

Zrobiłem już miejsca na wpisanie:

-nazwy

-e mail'u

-tematu

-wiadomości

(przycisk wyślij też jest)

To już zrobiłem ale co zrobić aby ktoś mógł wysłać mi e-mail'a?

(zrobiłem już css'a)

          <form>
            <input type="text" class="input-field" placeholder="Your Nick/Name">
            <input type="email" class="input-field" placeholder="E-Mail">
            <input type="text" class="input-field" placeholder="Subject">
            <textarea type="text" class="input-field textarea-field" placeholder="Your Message"></textarea>
            <button type="button" class="btn">Send Message</button>
          </form>

 

komentarz 20 maja 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)
Jeszcze brakuje ukrytego pola dla anti forgery token :)
komentarz 20 maja 2020 przez PanPrezes Obywatel (1,520 p.)
rzeczywiście
komentarz 20 maja 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

Jeszcze brakuje ukrytego pola dla anti forgery token :)

ale to wcale nie jest takie obowiazkowe :) Nie wiemy jak działa cale rozwiązanie, nie wiemy co leci w cookies, jakie mają być nagłówki itp. itd. Skąd przekonanie, że kazdy formularz musi mieć takie ukryte pole?

komentarz 20 maja 2020 przez JakSky Stary wyjadacz (14,770 p.)

że kazdy formularz musi mieć

Nie każd, ale w większości przypadków musi być.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 20 maja 2020 przez eunstachy Stary wyjadacz (14,180 p.)
Teraz pozostaje jedynie napisać skrypt który wyśle email :)

Tym zajmuje się backend. Nie wiem jaka jest Twoja wiedza, czy wiesz czym właśnie jest backend i czy znasz jakieś języki znam związane?
komentarz 20 maja 2020 przez PanPrezes Obywatel (1,520 p.)
wiem co to backend oraz jakie języki są z tym związane ale nie wiem jak właśnie napisać ten skrypt
komentarz 20 maja 2020 przez eunstachy Stary wyjadacz (14,180 p.)

Załóżmy, że form i skrypt PHP są w tym samym katalogu na serwerze. Do forma dodaj 

<form action="send_email.php" method="POST">

Do każdego inputa musisz też dodać atrybut name np:

<input type="email" name="email" class="input-field" placeholder="E-Mail">

Następnie utwórz plik send_email.php gdzie będziesz miał dostęp do danych przesłanych z formularza za pomocą zmiennej $_POST[NAZWA_ATRYBUTU_NAME]. W przypadku emaila będzie to więc $_POST['email'].

Tutaj masz instrukcję jak wysłać email za pomocą funkcji mail().

Pamiętaj jednak, że email wysłany w ten sposób nie jest autoryzowany przez żaden serwer co za tym idzie wiele programów pocztowych (np gmail) zablokuje taką wiadomość lub oznaczy ją jako spam.

Aby temu zapobiec powinieneś skorzystać z serwera SMTP. Jeśli masz konto na gmailu możesz go użyć aby wysłać w swoim imieniu do kogoś wiadomość z takiego formularza. Tutaj instrukcja jakie są dane smtp dla gmail.

I na koniec - do wysyłania wiadomości poprzez SMTP w PHP świetna jest ta biblioteka.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 170 wizyt
pytanie zadane 11 lipca 2019 w HTML i CSS przez Hardwell Dyskutant (8,980 p.)
0 głosów
4 odpowiedzi 2,701 wizyt
pytanie zadane 16 czerwca 2019 w HTML i CSS przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 192 wizyt
pytanie zadane 11 stycznia 2023 w PHP przez Tadeusz Kwoka Nowicjusz (170 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...