• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

sterowniki do drukarki na linuxie

Object Storage Arubacloud
0 głosów
140 wizyt
pytanie zadane 18 maja 2020 w Systemy operacyjne, programy przez KumberTwo Dyskutant (8,270 p.)

Witam! Niedawno przerzuciłem się na linuxa ubuntu i świetnie mi się na nim pracuję. Mam tylko problem z drukowaniem. Gdy próbuję coś wydrukować to drukarka (Brother MFC-L2710DW series) zaczyna drukować puste strony. Zgaduję, że chodzi tu o sterowniki. Wszedłem więc na stronę brothera z sterownikami do mojego modelu drukarki. Wybieram opcję linux debian a następnie wchodzę w untilities. Pobieram i pojawia mi się instrukcja. Zrobiłem /prawie/ wszystko zgodnie z nią, a drukarka dalej nie działała. No właśnie. Prawie wszystko.

Step7. The driver installation will start. Follow the installation screen directions.
 

 When you see the message "Will you specify the DeviceURI ?",

 For USB Users: Choose N(No)
 For Network Users: Choose Y(Yes) and DeviceURI number.

The install process may take some time. Please wait until it is complete.

To jest ostatni krok. Moja drukarka działa przez wifi, więc wybieram T, ale nie wiem czym jest DeviceURI number i jak go sprawdzić. Ja wpisałem taki, jaki był w jednym z poradników na yt. Jak widać, nie zadziałało. Potrzebuję pilnej pomocy, bo nie mogę nic drukować a e-learning trwa.

komentarz 18 maja 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)
Z reguły DeviceURI zależy od wybranego protokołu w przypadku drukarki po WiFi to może być na przykład adres IP pod jakim drukarka występuje w sieci (można to sprawdzić w jej konfiguracji). U mnie ma na stałe przypisany adres więc nie ma z tym problemu. Sam walczyłem trochę żeby mi poszła moja (zarówno na Ubuntu jak i pod Debian'em - także Brother tylko inny model) ale wreszcie poszło.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,365 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 161 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 164 wizyt
pytanie zadane 23 lutego 2022 w Systemy operacyjne, programy przez koleś34 Gaduła (3,270 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...