• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Problem z klawiaturą. Nieprawidłowe działanie klawiszy.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
294 wizyt
pytanie zadane 16 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Nasuzuko Nowicjusz (160 p.)
zamknięte 20 maja 2020 przez Nasuzuko
Witam,

mam problem z klawiaturą. Kiedy wciskam klawisz litery "a" uruchamia się start, na zmianę z panelem powiadomień. Litera "z" pauzuje muzykę, jeśli akurat coś leci w tle, a przycisk "escape" otwiera okno "Mój komputer". Spełniają swoją funkcję, litery się pojawiają, ale pisanie z ciągłym uruchamianiem startu jest wręcz niemożliwe. To wszystkie zmiany jakie zauważyłam. Nie pomaga restartowanie komputera, aktualizowanie systemu, zmiana układu klawiatury, odłączanie i ponowne przyłączanie ani żadne shift-ctrl kombinacje. Nie mam pojęcia czemu tak się dzieje, nie pamiętam bym omyłkowo coś włączyła. Nie mam również możliwości skorzystania z opcji przywracania z kopii zapasowej czy obrazu systemu, gdyż takowych nie posiadam sprzed tego zajścia. Nie jest to również problem z klawiszami trwałymi. Skończyły już mi się pomysły. Jeśli ktoś wie, co na to zaradzić, bardzo proszę o pomoc. Z góry dziękuję.

Rozmyślam nad kupnem nowej klawiatury. Mam nadzieję, że wtedy problem sam się rozwiąże. Jak myślicie?

PS Posiadam Windowsa 10, proszę o wzięcie tego pod uwagę w tłumaczeniu jakichś ewentualnych ustawień.
komentarz zamknięcia: Znalazłam odpowiedź.
komentarz 17 maja 2020 przez WiktroH Mądrala (6,550 p.)
Nie jestem pewny, co się dzieje, ale to raczej wina ustawień komputera, a nie klawiatury.
komentarz 17 maja 2020 przez Nasuzuko Nowicjusz (160 p.)
Raczej na pewno, ale mam nadzieję, że zainstalowanie nowej klawiatury coś zaradzi na te ustawienia.
komentarz 18 maja 2020 przez WiktroH Mądrala (6,550 p.)
Szczerze mówiąc wątpię, ale nie mam rzadnego lepszego pomysłu
komentarz 18 maja 2020 przez Nasuzuko Nowicjusz (160 p.)
Warto spróbować skoro nie ma innych pomysłów. Myślę, że zainstalowanie nowego sprzętu zadziała w pewnym sensie jako restart ustawień. Przy okazji nowa klawiatura nie zaszkodzi.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 20 maja 2020 przez Nasuzuko Nowicjusz (160 p.)
Klawiatura zmieniona i po problemie.
–1 głos
odpowiedź 18 maja 2020 przez Chess Szeryf (76,710 p.)

Naciśnij może Ctrl+Shift - 2 klawisze naraz lub zmień język w systemie np. na polski lub angielski.

Languages Settings

komentarz 18 maja 2020 przez Nasuzuko Nowicjusz (160 p.)
Nie działa, już sprawdzałam.

Podobne pytania

+1 głos
3 odpowiedzi 586 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 860 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 138 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez L30nn Początkujący (340 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...