• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak uczyć się sieci komputerowych?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,339 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Zerinio Nowicjusz (150 p.)

Nie jestem pewien czy "sieci komputerowe" to dobre określenie. Nie chodzi mi o tworzeniu całej infrastruktury sieciowej, zajmowanie się rodzajami kabli, switchem i hubem. Ciekawi mnie raczej to co się dzieje w już istniejącej sieci, po co ustawia się dns, proxy, vpn i jak to jest że można przechwycić cały ruch w sieci i dlaczego niektórzy wpisują coś w takie okienka.

Jakieś polecane źródła? Książki? Filmy? Tylko nie jakieś kursy za kilka tysięcy. Skąd wiedzieć czego się uczyć? I jaki jest to zakres materiału? W porównaniu do ilości czasu jaki przeznacza się na naukę html, css, javscriptu?

Najważniejsze z tego wszystkiego są źródła nauki.

Pozdrawiam

komentarz 10 maja 2020 przez Asertywny Mądrala (5,430 p.)
Jak u Ciebie z angielskim?
komentarz 10 maja 2020 przez Zerinio Nowicjusz (150 p.)
Wciąż się go uczę. Aktualnie preferuję materiały w języku polskim ale jeśli takich nie ma (a tak to już czasem bywa) no to mogą być po angielsku. Wydaje mi się jednak, że w internecie są dobre materiały po polsku. (W zakresie sieci komputerowych)

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 11 maja 2020 przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
1
komentarz 11 maja 2020 przez Zerinio Nowicjusz (150 p.)
A z książek warto korzystać? Do pasji informatyki nie mam zaufania kursy html, css, js posiadają błędy merytoryczne. Dodatkowo te serie potrafią być kontynuowane 5 lat po pierwszym odcinku a ja nie mam tyle czasu.
1
komentarz 11 maja 2020 przez gmcode Gaduła (3,120 p.)
myśle że ogólnie sieci sa dobrze przedstawione, wiedza jest fajnie skondensowana ponadto tutaj raczej za dużo się nie zmienia przynajmniej te pojęcia podstawowe.
0 głosów
odpowiedź 11 maja 2020 przez Elzo Obywatel (1,120 p.)
Cześć<

Polecam książki do kursu Cisco CCNA. Znajdziejsz je w księgarniach internetowych. Wiedza z tych książek rozwinie Cię jako administratora. Chyba, że masz jakieś pieniądze odłożone i zafundujesz sobie kurs Cisco CCNA i zdobiędziesz certyfikat.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 310 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 264 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 369 wizyt
pytanie zadane 13 marca 2019 w Sieci komputerowe, internet przez pawel1624 Nowicjusz (120 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...