• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed Oszukiwanie "blob:"

Object Storage Arubacloud
+2 głosów
446 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2020 w HTML i CSS przez pjj Gaduła (4,330 p.)
zamknięte 11 maja 2020 przez pjj
Orientuje się ktoś jak oszukać "blob:"

Konkretny przykład, mam hosting video na którym jest filmik który chce, hosting używa właśnie tego zabezpieczenia i nie mogę wyciągnąć z linku w src linku z rozszerzeniem ".mp4" a zwykle się da, jakieś pomysły jak może to ominąć?
komentarz zamknięcia: Rozwiązane.
2
komentarz 10 maja 2020 przez kalczur Gaduła (4,320 p.)
Zbadaj element, zakładka "Network". Tu na pewno znajdziesz
komentarz 10 maja 2020 przez pjj Gaduła (4,330 p.)
Niestety w zakładce "Network" wciąż brak jakiekolwiek pliku mp4, lub takiego z zawartością bezpośredniego filmu :/
1
komentarz 10 maja 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
.mp4 z natury nie znajdziesz.

A co jest? Bo powinno dać się tam znaleźć URLa, którego VLC lub youtube-dl ogarnie.

(fajnie, gdybyś pokazał ten blob: url oraz zawartość zakładki Network).
komentarz 10 maja 2020 przez pjj Gaduła (4,330 p.)
@adrian17, z natury nie znajdę ale tylko tam gdzie użyto rzecz jasna bloba, natomiast z to znajduje tylko link .m3u8 który jedynie można przekonwertować na mp4 programami które wymieniłeś. W tym przypadku na tym kończą się możliwości, ale wystarczy mi to :)
komentarz 10 maja 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
Z tego co wiem, to co zrobiłeś to jest właśnie rozwiązanie - bierzesz link z .m3u8, wrzucasz w VLC, youtube-dl lub coś podobnego i masz. Więc jak masz rozwiązanie, to trochę dziwnie pisać że "kończą się możliwości" ;)
komentarz 11 maja 2020 przez pjj Gaduła (4,330 p.)
Tzn, ja tak napisałem bo sam nie wiedziałem czy coś jeszcze można zrobić. Skoro to jedyne wyjście i nie ma drogi na skróty, koniec tematu ;)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 10 maja 2020 przez ScriptyChris Mędrzec (190,190 p.)
wybrane 13 września 2020 przez pjj
 
Najlepsza

URLe zawierające na początku "blob:" są zazwyczaj tworzone metodą URL.createObjectURL. Taki URL "prowadzi donikąd", bo służy jako unikalna referencja do obiektu z danymi (w tym przypadku video) w pamięci przeglądarki.

Prostym sposobem namierzenia skąd pochodzą dane jest wyczyszczenie zakładki Network i obserwacja cyklicznie powtarzających się requestów (jeśli strumień danych przesyłany jest ajaxami) - można wydedukować, które zawierają dane multimedialne.

Dłuższą drogą jest debugowanie kodu. Debugując od końca - czyli od miejsca przypisania "blob'owego" URLa do atrybutu src elementu video - możesz dotrzeć do miejsca w kodzie, gdzie zapewne jest odbierany response z danymi, a na tej podstawie namierzyć, który to był request i (jak wspomniał @kalczur) znaleźć go zakładce Network.

Nie nastawiaj się jednak, że znajdziesz jeden "właściwy" URL, pod którym dostępne jest całe video.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 657 wizyt
pytanie zadane 10 maja 2019 w PHP przez manager96 Bywalec (2,050 p.)
+1 głos
0 odpowiedzi 611 wizyt
pytanie zadane 14 maja 2017 w Urządzenia mobilne przez BlvckFox Gaduła (4,240 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 144 wizyt
pytanie zadane 14 lipca 2017 w JavaScript przez Szado Nowicjusz (170 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,661 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...