• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Pomoc w doborze używanej karty graficznej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
92 wizyt
pytanie zadane 7 maja 2020 w Sprzęt komputerowy przez Najsu12 Nowicjusz (120 p.)
Witam,

chciał bym zwiększyć wydajność swojego PC-ta w grach, wydaje mi się że kolejnym krokiem jakiego powinienem się podjąć jest wymiana karty graficznej (jakiś czas temu wymieniłem procesor na nieco lepszy - używany). Czy znajdę coś znacznie lepszego (oczywiście używanego) za około 400zł i czy taka inwestycja ma w ogóle sens?

Aktualne podzespoły mojego PC:

- Karta graficzna
NVIDIA GeForce GT 640 2GB DDR3

- Procesor
Intel Core i5 3470 3.2 GHz

- Płyta główna
GIGABYTE B75M-D3V

- RAM
2x CRUCIAL 4GB PC3-12800

- Zasilacz
 LOGIC 500W

Jeśli nie podałem jakiejś istotnej informacji przepraszam, poprawię się jeśli będzie trzeba. Proszę o pomoc i ewentualną poradę co można ewentualnie w PC jeszcze wymienić żeby znacznie poprawić jego wydajność niedużym kosztem. Opinia czy jest sens pakować w niego jeszcze jakieś pieniądze również będzie dla mnie mile widziana, jest dość przestarzały zdaję sobie z tego poniekąd sprawę.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 maja 2020 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Inwestycja ma sens w przypadku gdy masz dostęp do używanej  karty graficznej ale z pewnej ręki. Licz się z tym że możesz  lub będziesz  musiał wymienić także zasilacz  bo karta  będzie potrzebowała więcej  prądu. Osobiście  wolałbym kupić nową kartę graficzną bo ze starymi jest tak że trafisz  na taką że ci pochodzi 1-mc a  później ci  się zepsuje. Nie wiadomo jak wcześniej była używana karta graficzna  czy tylko w grach czy  w koparkach. Sprzedający ci prawdy nie powie a zazwyczaj jak się zapytasz  sprzedawcy to ci powie że w grach a faktycznie może się okazać że w koparkach była używana.
komentarz 8 maja 2020 przez Najsu12 Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję za opinie, można jeszcze prosić o jakiś przykład wartej uwagi karty graficznej w moim budżecie? Może uda się znaleźć coś używanego z gwarancją
komentarz 8 maja 2020 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)

Jeżeli chcesz kartę graficzną z pewnej ręki to polecam ci napisać do tego gościa on na temat kart wszystko ci  opowie.

komentarz 10 maja 2020 przez Najsu12 Nowicjusz (120 p.)
Dziękuję serdecznie za poradę :)

Podobne pytania

0 głosów
2 odpowiedzi 204 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 2,035 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 132 wizyt

92,584 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,967 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...