• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Gdzie wrzucić zewnętrzny kod?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
357 wizyt
pytanie zadane 22 kwietnia 2020 w C# przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
Mam program, który chce rozszerzyć o dodatkowy kod, lecz chce zeby działał w osobnym module mniej wiecej tak jak polecenia konsoli. Chce dodawac kolejne podprogramy w taki sposób, żeby działał z głównym. Wydaje mi się, że dobrym pomysłem jest użycie jsona tutaj i połaczyć polecenie -> podprogram np otwórz przeglądarkę -> przegladarka.?
no i właśnie nie wiem gdzie umieścic kod odpowiedzialny za odpalenie przeglądarki.

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 23 kwietnia 2020 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Zakładając, że tworzysz ograniczony zbiór rodzajów podprogramów, możesz je zamieścić w kodzie głównego programu. Przykładem może być przeglądarka: podprogram, który podczas wywołania uruchamia dany program - w tym przypadku przeglądarkę.

Zakładając, że społeczność będzie tworzyć nowe rodzaje, bez ingerencji twórcy głównego programu, można byłoby tutaj zastosować dynamiczne ładowanie bibliotek, a dla twórców należałoby wypuścić bibliotekę, która zawierałaby klasy, które pomagałyby tworzyć nowe rodzaje podprogramów. W tym przypadku polecam zerknąć tutaj:
https://docs.microsoft.com/pl-pl/dotnet/api/system.reflection.assembly?view=netframework-4.8#methods

https://stackoverflow.com/questions/1268397/how-to-find-all-the-types-in-an-assembly-that-inherit-from-a-specific-type-c-sha

Pozdrawiam
komentarz 23 kwietnia 2020 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
Chodzi o to, że ktoś sobie zrobi .dll a mój główny program go sobie zimportuje? Możesz to rozwinąć?

Jeżeli tak, czy mogę zrobić połączenie tego w jsonie np

"otworz" : otworz.dll ?
1
komentarz 24 kwietnia 2020 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Dokładnie o to mi chodzi.

Połączenie może być w jsonie, ale można to rozwiązać w kodzie bibliotek, gdzie klasy miałyby atrybut, który opisywałby nazwę polecenia. Jednakże rozwiązanie jsonem jest bardziej eleganckie.

Ciężko mi to rozwinąć, tak po prawdzie, gdyż większość problemów napotkasz, gdy zaczniesz pisać program. W razie pytań, wal śmiało, gdyż chętnie pomogę, jeżeli będę w stanie.

Pozdrawiam
komentarz 24 kwietnia 2020 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
Jasne ale jak je połaczyć te biblioteki? Skompiluje i utworze .dll ale jak main.cs ma to połączyć bez zaglądania w niego?
1
komentarz 25 kwietnia 2020 przez piotrsz109 Stary wyjadacz (13,730 p.)
Da się importować biblioteki dll, dynamicznie (nie przez using), tak jak jest to opisane w podanym wyżej linku. Podajesz ścieżkę do pliku dll, a ten jest wczytywany do zmiennej. Tam szukasz np.: klasy, która dziedziczy po tej z twojej biblioteki, a tam uruchamiasz odpowiednią metodę
komentarz 26 kwietnia 2020 przez Munvik Dyskutant (9,350 p.)
Woooo, dzieki, tego mi było trzeba

Podobne pytania

+1 głos
0 odpowiedzi 199 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 206 wizyt
pytanie zadane 22 lutego 2021 w Sieci komputerowe, internet przez essakwadratowa Początkujący (360 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 297 wizyt
pytanie zadane 17 października 2020 w C i C++ przez Daim123 Użytkownik (530 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...