• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

C++ Standardy i ich różnice?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,244 wizyt
pytanie zadane 20 kwietnia 2020 w C i C++ przez veron_v Obywatel (1,360 p.)
Witam was serdecznie. Jestem dopiero na samym początku swojej przygody z programowaniem i po przestudiowaniu całego materiału jaki przygotował Pan. Zelent stwierdziłem że nauczę się tego języka. I fakt tłukę już go od 2 tygodni. W związku z tym mam takie małe pytanie. Czym konkretnie różnią się standardy w c++? Chodzi mi konkretnie np o standard 17 i 20. Niby ten sam język ale zapewne jakieś różnice są. Nigdzie nie mogę znaleźć wiadomości na ten temat. Pozdrawiam serdecznie.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2020 przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)
1: https://www.quora.com/What-are-the-differences-between-C++11-and-C++14-C++17

2: https://www.codeplay.com/portal/10-06-17-whats-in-cpp-20-and-cpp17-final-score-card

3: https://en.wikipedia.org/wiki/C%2B%2B20

4: https://www.modernescpp.com/index.php/functional-in-c-17-and-c-20

Duzo tego jest, ale jesli chodzi o nauke "Too much learning is not healthy", Wiec nie piluj na blache wszystkiego bo 2 tygodnie spedziles w c++/programowaniu i zaraz bedziesz umial wszystko, tak sie nie da ;) Na spokojnie, najpierw pisz jakies programy swoje pomysly, czyli z petlami(for,if,do..while) potem dokladaj sobie struktury itp itp.. i algorytmy :)

Pozdrawiam :D
komentarz 20 kwietnia 2020 przez veron_v Obywatel (1,360 p.)
Dziękuję ślicznie za podpowiedź. A odnośnie nauki, to na tą chwilę wymyśliłem sobie by napisać kalkulator ale w inny sposób niż na filmie naszego góry Pana Zelenta hehe :) A odnośnie tego iż w 2 tygodnie zaraz wszystko będę wiedział hehe, mam świadomość że to długotrwały proces. Codziennie pod osłoną nocy tłukę c++ :) Po troszku do przodu małymi kroczkami.
komentarz 20 kwietnia 2020 przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)
To nie tłucz c++ tylko poczytaj czasem i pisz programy :D Tłuczysz go codziennie za niedlugo nieogarniesz :) Kalkulator ? Tez pisalem tak na poczatku i do tego kalkulatora dodawalem funckje,struktury itp.. az w koncu klasy :D Więc polecam ci tak się uczyc coraz wiecej coraz wiecej :D Mozesz pokazac kod na pv, jak juz go napiszesz :P
komentarz 20 kwietnia 2020 przez DragonCoder Nałogowiec (36,500 p.)
Lepiej zeby pokazal tu, skoro uczy sie z poradnikow P. Zelenta, wiec polecam znalezc cos innego, a Buildera ominac calkowicie ;)
komentarz 20 kwietnia 2020 przez Eriss69 Gaduła (4,470 p.)
Kolego a gdzie jest mowa o builderze tutaj ? W kursie pana Zelenta owszem, lepiej qt :) Pokazuj tutaj kod chetnie pomozemy :)
+2 głosów
odpowiedź 20 kwietnia 2020 przez Piotr Batko Stary wyjadacz (13,190 p.)
Jeżeli chciałbyś zobaczyć co było dodawane do języka w kolejnych standardach, to polecam zajrzeć do filmów Jasona Turnera na ten temat. Wpisz na youtubie: "Jason Turner important parts of C++". Są tam na chwilę obecną 4 filmy, traktujące o: C++98, C++11, C++14 i C++17.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 546 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 566 wizyt
pytanie zadane 8 marca 2023 w C i C++ przez Daniel338 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 361 wizyt
pytanie zadane 10 lutego 2016 w C i C++ przez Caishen Nowicjusz (210 p.)

92,621 zapytań

141,477 odpowiedzi

319,817 komentarzy

62,005 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...