• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Automatycznie generowanie jwt

Object Storage Arubacloud
0 głosów
100 wizyt
pytanie zadane 16 kwietnia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

Cześć.

Mam pytanie jak można automatycznie wygenerować klucz dla jwt ?

openssl genrsa -out config/jwt/private.pem -aes256 4096

Po wpisaniu tej komendy prosi zawsze o podanie hasła. I teraz mam pytanie czy można by zautomatyzować ten proces ? Z góry dziękuję za wskazówkę. 

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 16 kwietnia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)
Ale po co? W sensie to się robi raz przy stawianiu instancji aplikacji. Kiedy masz kilka instancji pomiędzy którymi dzielisz ruch to muszą mieć te same klucze.

Automatyzacja tego to może być skrypt w bashu albo ansible. Nie wiem czego więcej tutaj trzeba.
komentarz 17 kwietnia 2020 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)

Ok teraz rozumiem. Pytanie pojawiło się z stąd ponieważ moje IDE automatycznie dodało jwt od .gitignore

A mam pytanie po jwt. Chodzi mi deploy nowego syfony 5.

Otóż tutaj nie ma rozróżnienia na pliki prod i dev dla połączenia z mysql. A kiedy używam komendy: 

export DATABASE_URL=mysql://baza:pass@127.0.0.1:3306/baza?serverVersion=5.7

I następnie polecenia 

composer dump-env prod

To w nowym pliku 

.env.local.php

Jest stare połączanie do bazy danych

Z góry dziękuje za pomoc.

Podobne pytania

+2 głosów
2 odpowiedzi 202 wizyt
pytanie zadane 29 grudnia 2023 w JavaScript przez NediCC Nowicjusz (140 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 145 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 195 wizyt
pytanie zadane 23 października 2022 w JavaScript przez tonn204 Mądrala (7,440 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...