• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Python / psutil / konwertowanie na megabajty

Object Storage Arubacloud
+1 głos
145 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2020 w Python przez Kisielewsky Użytkownik (830 p.)

Witajcie moi drodzy,

Pisze swój pierwszy program diagnostyczny i potrzebuje małego wsparcia. Ta wiedza przyda mi się na przyszłość

Korzystając z modułu psutil, używam polecenia do zdiagnozowania ilości pamięci wirtualnej

 

import psutil
[...]
mem = psutil.virtual_memory()
print(mem)

a wynik wychodzi
 

svmem(total=17096101888, available=8424239104, percent=50.7, used=8671862784, free=8424239104)

Wiem że ten wynik podany jest w bitach. Było by mi bardzo miło gdybym dowiedział się w jaki sposób przekonwertować ten wynik na MB. 

Z góry dziękuję za wytłumaczenie zagadnienia, i proszę wybaczyć za n00bskie pytanie.

Pozdrawiam ! 
Daniel

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 14 kwietnia 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Wiem że ten wynik podany jest w bitach

Bajtach.

Było by mi bardzo miło gdybym dowiedział się w jaki sposób przekonwertować ten wynik na MB.

Megabajt to milion bajtów, więc... podziel przez milion? ;)

komentarz 14 kwietnia 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)
komentarz 14 kwietnia 2020 przez Kisielewsky Użytkownik (830 p.)

@adrian17,

Dziękuję za odpowiedź, będę kombinować :) 

Domyślam się że można by było wynik normalnie podzielić. jednakże nie mogę zastosować dzielenia do samego wyniku svmem ponieważ psutil zaczytuje również dane procentowe. 
Musiałbym zrobic dzielenie dla każdej definicji osobno , omijając wartość "percent" jednakże nie wiem jak skonstruować komendę aby to wszystko się nie gryzło. Dodam również że jestem początkującym i dopiero szukam tej całej wiedzy :) 

Pozdrawiam i dziękuję za wsparcie ! 

komentarz 14 kwietnia 2020 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Musiałbym zrobic dzielenie dla każdej definicji osobno

Wygląda, że tak trzeba zrobić.

Z czymś konkretnie masz tu problem?

1
komentarz 16 kwietnia 2020 przez Kisielewsky Użytkownik (830 p.)
[..]
mem = psutil.virtual_memory()
total = mem.total >> 20
available = mem.available >> 20
used = mem.used >> 20
free = mem.free >> 20

p(mem.percent)

Wystarczyło trochę wiary ! 

Dzięki za pomoc ! 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 1,182 wizyt
pytanie zadane 24 sierpnia 2019 w Python przez eryk1204 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 1,619 wizyt
pytanie zadane 16 lipca 2019 w Python przez hello6 Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 917 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...