• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problemy ze sterownikami do karty sieciowej i internetem.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
432 wizyt
pytanie zadane 12 kwietnia 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Woszczu Nowicjusz (120 p.)
Cześć. Nie znam się na komputerach i proszę was o pomoc. Ostatnio resetowałem komputer do ustawień początkowych. Od tego momentu mam problemy z internetem. Na podstawowych sterownikach do karty sieciowej miałem mniej problemów ale i tak one występowały. Przykładowo w grach i innych aplikacjach korzystających z internetu ping jest wysoki ale znośny o wiele rzadziej występują nagłe duże skoki przez tydzień zdarzyło mi się tylko raz ale ping wyniósł około 6000 pingu. Prędkość pobierania nie wynosiła 1 mb/s. Po pobraniu nowszych sterowników Mój komputer co jakiś czas sam rozłącza się z siecią ping jest bardzo duży w okolicach kilku tysięcy prędkość pobierania jest dobra około 30 mb/s ale po dłuższym czasie ta wartość zmienia się do 50 kb/s. Nie jest to problem związany z dostawcą internetu gdyż problemy mam tylko na komputerze. Na koniec dodam nie wiem czy to istotne. Resetując komputer nie mogłem zresetować go w ustawieniach dopiero kopiując system operacyjny na pendrive i odpalając komputer wciskając f2. Nie znam się na tym a pomagał mi znajomy który nie miałżadnych problemów z powyżej wymienionych. Z góry dzięki za pomoc.:)
komentarz 12 kwietnia 2020 przez sevenshow Początkujący (360 p.)

Mógłbyś podać model karty siecowej i system operacyjny ?smiley

komentarz 12 kwietnia 2020 przez Woszczu Nowicjusz (120 p.)
system operacyjny to window 10 home a model karty sieciowej to chyba: Broadcom 802. 11n Network Adapter  Nie wiem czy to jest to nie znam się.

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 kwietnia 2020 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Spadek  prędkości internetu  występuje  po kablu czy po WiFi. Można ustawić na routerze  dla konkretnego  urządzenia stały adres IP. I na sam początek  to bym  zrobił.
komentarz 12 kwietnia 2020 przez Woszczu Nowicjusz (120 p.)
po wifi
komentarz 12 kwietnia 2020 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Przypisz  stały IP do  komputera. Jaki masz router?
0 głosów
odpowiedź 13 kwietnia 2020 przez sevenshow Początkujący (360 p.)
Żeby nie było zaniku Internetu zrób tak. Wykonaj kombinacje klawiszy WINDOWS + R i wpisz w tym oknie CMD. Otworzy Ci się wiesz polecenia. W wierszu polecenia wpisz komendę IPCONFIG i zatwierdź klawiszem enter i zapisz/skopiuj sobie adres IPv4 karty siecowej wifi. Nastepnie wpisz NCPA.CPL i także zatwierdź enterem. Otworzysz okno zarządzania kartami siecowymi. Dwukrotnie kliknij na swoja karte Siecową po czym wybierz właściwości. W oknie właściwości wybierz PROTOKÓŁ INTERNETOWY W WERSJI 4 TCP/IPv4 i kliknij właściwości. W oknie adresacji ip wybierz UŻYJ NASTĘPUJĄCEGO ADRESU IP, w polu adres ip wklej/wpisz adres ip z okna CMD Jakby co, wyśle Ci film

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 2,418 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 453 wizyt
0 głosów
4 odpowiedzi 2,051 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,964 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...