• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Zegar karty graficznej zablokowany na 150-350

VPS Starter Arubacloud
0 głosów
142 wizyt
pytanie zadane 8 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez AnimalFromSoloQ Nowicjusz (120 p.)
Witam od dłuższego czasu zmagam się z dużymi spadkami fpsów w grach. Po zbadaniu sprawy zobaczyłem że zegar mojej karty graficznej przez 3/4 czasu stoi na pułapie 150-300 (dodam że w ustawieniach karty po zwiększeniu i zapisaniu max Mhz zegar z powrotem wraca na 150-300 MHz). Okazało się że problem jest dosyć typowy dla mojej karty graficznej jednak żaden ze sposobów które znalazłem w necie nie zdał egzaminu (próbowałem przerzucić się na starsze sterowniki / całkowicie odinstalować sterowniki dzięki programowi Guru3d / użyć programu MSI Afterburner - w tym wypadku po mimo zmian ustawień nie mogłem odblokować ,,suwaków,, ,,Core voltage,, oraz ,,temp limit,, A zmiana Memory i Core clocka w żaden sposób nie wpływała na zegar). Zanim podam mój sprzęt dodam tylko że jedyna gra na której mi zależy to lol :P więc nie jest to co prawda jakaś bestia ale powinien na spokojnie dać rade z tym tytułem, mam nadzieje że w miarę jasno udało mi się opisać mój problem jest to mój pierwszy post na forum jakkolwiek związanego z komputerami etc. z góry dziękuje za pomoc i rady :).

Mój sprzęt:

Karta graficzna: AMD Radeon R7 370 Series

Procesor: AMD FX(TM)6300 Six   - 3,5GHz

RAM: 8GB

Windows 10

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 375 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 138 wizyt
0 głosów
2 odpowiedzi 364 wizyt

92,840 zapytań

141,781 odpowiedzi

320,856 komentarzy

62,172 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...