• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Usuwanie nieaktywnych(niedodanych) zdjęć

Object Storage Arubacloud
0 głosów
81 wizyt
pytanie zadane 7 kwietnia 2020 w PHP przez DanJ93 Użytkownik (860 p.)
Witam, głowie się cały dzień dziś i nie wiem do końca jak to rozwiązać...
Otóż tworzę pewną stronę i trzeba tam podać swój login, imię, numer tel. i przesłać zdj. profilowe i wszystko jest okey do momentu...
Bo opcja gdy ktoś wpisze zbyt krótkie imię, czy coś to już pomijam, bo mogę dodać by zdjęcie szło w upload dopiero po sprawdzeniu wszystkich pól, ale...

u mnie na stronie będzie coś takiego jak "zobacz przed dodaniem" i siłą rzeczy zdjęcie muszę uploadować by je wyświetlić, a pozostałe dane mogą wisieć w $_SESSION, lub $_POST, tylko mam zagwozdkę bo przecież ktoś w tym kroku może po prostu wyłączyć moją stronę, ale zdjęcie zostanie na serwerze.
Myślałem, by zrobić że po X czasie wraz z sesion_destroy dodać od razu unlink tego zdjęcia, ale przecież sesion_destroy po X czasie zadziała dopiero gdy z danej przeglądarki przejdziemy na inną podstronę, lub znów odwiedzimy tę stronę
Myślałem również by przy linku do zdjęcia w bazie danych dodać tabelę "usuń" i tam wpisywać wartość 1, ale to przecież bez sensu, bo funkcja musiała by się wywoływać gdy np. użytkownik o ID tym który to przesłał zdjęcie się chce zalogować, czy coś w tym rodzaju, bo raczej bez sensu sprawdzać przy logowaniu KOGOLWIEK czy są jakieś odnośniki do zdjęc w bazie z wartością "1".

Mam nadzieję, że opisałem dobrze o co mi chodzi

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 151 wizyt
pytanie zadane 12 stycznia 2020 w PHP przez halotelefonek Bywalec (2,410 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 262 wizyt
pytanie zadane 28 czerwca 2020 w C# przez Czerenia Początkujący (330 p.)
–1 głos
1 odpowiedź 225 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...