• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z temperaturą karty graficznej

Object Storage Arubacloud
0 głosów
87 wizyt
pytanie zadane 6 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Kocur Nowicjusz (140 p.)

Cześć,

Mam problem - chociaż nie wiem czy to problem bo może normalna sprawa.

Do rzeczy - Podczas grania moja karta (RTX 2060 6 GB TUF GAMING ASUS) osiąga temperatury 80-83 + bardzo głośno pracuje, komputer jest nowy. Coś wypada zrobić w tym przypadku czy olać sprawę ? Chciałbym wyciszyć trochę kartę bo głośna jest przy okazji.

komentarz 7 kwietnia 2020 przez onliniak Nowicjusz (190 p.)
przeniesione 7 kwietnia 2020 przez onliniak

EDIT Wg EVGA karta może mieć spokojnie do 90°C https://www.evga.com/support/faq/FAQdetails.aspx?faqid=57289 Co do płyty - gdyby temperatura była powyżej 60°C to mógłby być problem z wentylacją.

Myślałem że moje 50-60°C na radeonie R9 380 to sporo … zdecydowanie coś tu jest nie tak. Z ciekawości jakie masz temperatury na płycie głównej ?

Lista wyciszenia karty:

  1. Ogranicz liczbę fps do 30
  2. Lub zmień częstotliwość ekranu na jak najniższą i włącz V Sync.
  3. Zmień krzywą wiatraków w MSI Afterburner (karta może być innej firmy) lub ustaw stałą prędkość np 50%
  4. A na Linuksie użyj fancontrol.

Możesz też zmienić obudowę lub samo chłodzenie na np. Arctic Xtreme IV/III.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 152 wizyt
pytanie zadane 3 marca w Sprzęt komputerowy przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 66 wizyt
pytanie zadane 5 stycznia w Sprzęt komputerowy przez gsekulski Użytkownik (800 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 163 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...