• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

"suma tego co napisałem"

Object Storage Arubacloud
0 głosów
255 wizyt
pytanie zadane 2 kwietnia 2020 w Offtop przez KrecikIT Nowicjusz (120 p.)
Witam. Dostałem taką wiadomość: "Witajcie. Jako, że cały czas zastanawiam się w jaki sposób prowadzić nasze zajęcia zdalnie na początek mała zagadka. Dlaczego suma tego co właśnie napisałem wynosi 139. Taka mała rozgrzewka.". Niestety ja ani nikt z klasy nie mógł się domyślić o co chodzi. Niestety nie chodzi o ilość liter, próbowałem przekształcać do hex i binarnego, ale wciąż nic nie zauważyłem. Ktoś chętny wspólnie pogłówkować? :)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 2 kwietnia 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
const s = "Witajcie. Jako, że cały czas zastanawiam się w jaki sposób prowadzić nasze zajęcia zdalnie na początek mała zagadka. Dlaczego suma tego co właśnie napisałem wynosi";
s.replace(/ /g, '').length

 

Javascript - tworzysz stringa z jego wiadomości. Kolejno sumujesz wszystkie znaki z tej wiadomości - litery oraz znaki interpunkcyjne, pomijasz spacje. Wynik =139

komentarz 2 kwietnia 2020 przez KrecikIT Nowicjusz (120 p.)

Dzięki za podpowiedź, dam znać czy dobra, java to dla mnie magia frown

komentarz 2 kwietnia 2020 przez Paweł Nąckiewicz Nałogowiec (48,990 p.)
to javascript nie java

Tu chodzi o algorytm a nie o język programowania. Możesz to samo zrobić w C++ lub innym Pythonie.

Podobne pytania

+1 głos
1 odpowiedź 506 wizyt
pytanie zadane 17 lipca 2022 w Java przez Ada3141592654 Początkujący (270 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 453 wizyt
+1 głos
2 odpowiedzi 548 wizyt
pytanie zadane 14 listopada 2021 w Python przez magda_19 Gaduła (3,080 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...