• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jaki język wybrać?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
170 wizyt
pytanie zadane 1 kwietnia 2020 w Inne języki przez jerk0 Użytkownik (540 p.)
Wiem, że było multum takich tematów na forum, ale każdy ma swoje preferencje. Zastanawiam się - jaki język wybrać. Do tej pory potrafię już coś podochodzącego pod skomplikowane zrobić w Pythonie, LUA (które porzuciłem) noi oczywiście HTML/CSS. Myślałem nad Javą/C (Sugerowałem się 1 i 2 miejscem w rankingu Tiobe Index). Czy Java/C należy do języków przyszłościowych (o ile coś takiego istnieje)? Chcę po prostu nauczyć się czegoś porządnego, coś czego wykorzystam na wiele sposobów. Nie zamierzam i nie zamierzałem nigdy tworzyć gier, raczej jakieś aplikacje desktopowe/webowe. Z góry dzięki za każdą radę. (Korzystałem już z stron typu jaki-jezykprogramowania itd.)

1 odpowiedź

+2 głosów
odpowiedź 1 kwietnia 2020 przez kemez Obywatel (1,740 p.)
Według mnie programowanie powinno się zacząć od HTML i CSS.

Jak opanujesz to w stopniu dobrym, to będziesz mógł zrobić fajne strony internetowe.

Naturalnym wyborem dalej jest JS.

W momencie kiedy opanujesz te rzeczy zrozumiesz o co chodzi w programowaniu i dlaczego dzieli się to wszystko na backend i frontend.

Wśród umiejętności, których się wymaga dziś od programistów JS jest coraz bardziej porządany.

W JS + HTML + CSS można napisać aplikację, którą za pomocą konwertera typu Cordova przerobisz na apk i będziesz mógł zrobić z niej aplikację mobilną.

Jeśli dojdziesz do takiego momentu to kolejne kroki przyjdą naturalnie.

Sam błądziłem wiele razy i skakałem z C++ na Jave z Javy na Pythona i nigdy nie mogłem zrozumieć o co w tym wszystkim chodzi.

W końcu gdy chciałem zrobić aplikację w Django zrozumiałem, że niewiele zrobię bez znajomości w/w technologii webowych.

Jest masa fajnych kursów, które mogą Cię nakręcić do działania. Stworzenie strony bratu/kolegom którzy grają w zespole albo sąsiadowi mechanikowi w ramach treningu może przyspożyć Ci masę frajdy.
1
komentarz 1 kwietnia 2020 przez jerk0 Użytkownik (540 p.)
Ogólnie tak jak pisałem, ogarniam HTML/CSS i tworze jakieś proste responsywne strony. Nie wiem co jest trudnego w dostrzerzeniu różnicy pomiędzy frontendem a backendem. Dzięki za radę.
komentarz 1 kwietnia 2020 przez kemez Obywatel (1,740 p.)
Wybacz, nie wiedziałem w jakim stopniu masz doświadczenie.

Naturalnym wyborem wydaje się być Java Script jeśli się w tym orientujesz.

JS jest bardzo popularny.

Podobne pytania

–7 głosów
6 odpowiedzi 835 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...