• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Co dalej- rozwój od poziomu amatora.

Object Storage Arubacloud
0 głosów
85 wizyt
pytanie zadane 26 marca 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Luidżi Początkujący (330 p.)

Cześć. Miesiąc temu pytałem się Was jak i od czego zacząć przygodę z programowaniem z poziomu kompletnego laika o właśnie tutaj https://forum.pasja-informatyki.pl/473346/humanista-a-programowanie . Posłuchałem się Waszych rad i oto co z tego wynikło.

Najważniejszą chyba rzeczą, od której warto zacząć jest to, że wciągnęło mnie to bardziej niż przypuszczałem (tym bardziej po opiniach bliskich mi osób, które twierdziły że znudzi mi się to na samym początku). Wiadomo, były wzloty i upadki, szczególnie przy trudniejszych zadaniach, ale chyba tak już jest w tej dziedzinie, że jednego dnia się ją kocha, drugiego nienawidzi. 

Przejrzałem kilka języków - C, C++, Python, Java Script (całkowite podstawy), HTML oraz CSS.  Nauczyłem się robić proste programy (kilka jak na początkującego uważam nawet za dość wymagające), zrobiłem parę prostych stron internetowych, rozwiązywałem (i wciąż to robię jak mam kiedy) zadania na LeetCode, pobawiłem się z CSS i Bootstrapem oraz bawiłem się zapytaniami w SQL. Najwięcej czasu spędziłem właśnie w Pythonie w którym robiłem większość zadań.

Teraz jednak chciałbym określić ścieżkę, kierunek w którym chciałbym się dalej rozwijać. Wybór padł na programowanie webowe. Skłaniałbym się bardziej w stronę front-endu (proszę mnie poprawić jeśli używam tego terminu w nieodpowiedni sposób). Z tego co mi wiadomo skupia tam się bardziej na wyglądzie strony, interakcji z użytkownikiem. Chciałbym się Was zapytać, co powinienem teraz robić? Jak zaplanować naukę, żeby uczyć się rzeczy potrzebnych i w odpowiednim porządku? Z moich jeszcze niezbyt dokładnych informacji rozumiem, że do front-endu najważniejsze są HTML i CSS oraz Java Script (tutaj również proszę o poprawkę jeżeli wypisuję głupoty). Na czym się tutaj skoncentrować? Czy są jakieś kursy warte polecenia, jestem skłonny rozważyć nawet płatne?

Mam też wątpliwości co do rynku pracy- na chwilę obecną moją "wymarzoną" pracą jest coś innego, programowanie chcę traktować jako dobrą alternatywę i kiedy sytuacja by tego wymagała spróbować przebranżowienia na właśnie tą dziedzinę z już jakąś konkretną wiedzą i jakimiś projektami. Ambicji nie można mi odmówić, jak już się za coś wezmę to na "maksa". Wiadomo, życie wszystko zmienia i weryfikuje, niemniej jednak myślę, że jestem w stanie ogarnąć moje teraźniejsze studia i programowanie. Chciałbym wiedzieć jaka jest sytuacja właśnie w działach webowych, jakie są wymagania, co trzeba umieć.

Postarałem się napisać to w skrócie, więc w razie nieścisłości proszę pytać bo mogłem czegoś nie dopowiedzieć lub nie sprecyzować. Liczę na Wasze rady, sugestie smiley Pozdrawiam i życzę dużo zdrowia. 

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 213 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 216 wizyt
pytanie zadane 29 października 2018 w HTML i CSS przez Felix Obywatel (1,100 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 274 wizyt
pytanie zadane 19 listopada 2016 w Offtop przez Michał Gibas Pasjonat (19,610 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...