• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Formatowanie canvas'a w css

Object Storage Arubacloud
0 głosów
107 wizyt
pytanie zadane 18 marca 2020 w HTML i CSS przez niezalogowany
edycja 18 marca 2020

Posiadam obiekt napisany w canvasie będący prostokątem 511x460px. Aktualnie jego style wyglądają tak:

canvas
{
	width: 100%;
	height: auto;
}

Problem polega na tym, że jeżeli przeglądarka nie jest wystarczająco wysoka pojawia się pasek przewijania, a potrzebuje, aby w takiej sytuacji obiekt został zmniejszony, aby to nie było wymagane. Próbowałem coś zdziałać przy użyciu @media, niestety nie mogłem znaleźć, ani wymyślić  nic co by zadziałało. Głównym problemem(zdaje się) było to, że nie jestem w stanie zrobić kilku wersji css, a dla szerokości większej od długości i odwrotnie. Jeżeli ktoś wie jak rozwiązać ten problem i chciałby pomóc będę bardzo wdzięczny za odpowiedź.

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 18 marca 2020 przez 1234 Dyskutant (9,140 p.)
wybrane 22 marca 2020
 
Najlepsza

Może max-height? Tak swoją drogą ustawianie wielkości canvasu w cssie z tego co pamiętam potrafi trochę namieszać

komentarz 18 marca 2020 przez niezalogowany

Hm... udało mi się zrobić coś takiego

canvas
{
	width: 100%;
	height: auto;
	max-height: 99vh;
}

i działa, tzn zmniejsza wysokość tak, aby się zmieściło. Tylko teraz pozostaje problem, że zmieniają się proporcje obiektu. Co do namieszanie to wiem, od samego początku były przygody(pierwszy raz z canvasem)

komentarz 18 marca 2020 przez 1234 Dyskutant (9,140 p.)

Jeżeli wysokość canvasa ci w jakikolwiek sposób pomoże to możesz ją zapisać do zmiennej używając:

document.getElementById('myCanvas').clientHeight;

ew. jeśli potrzebujesz wysokość razem z borderami, paddingiem i marginesami jest jeszcze:

document.getElementById('myCanvas').offsetHeight

 

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 244 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2019 w Python przez Sebastian Plichta Obywatel (1,200 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 97 wizyt
pytanie zadane 24 stycznia w HTML i CSS przez whiteman808 Obywatel (1,820 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 498 wizyt
pytanie zadane 13 stycznia 2016 w HTML i CSS przez bartek14 Początkujący (250 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...