• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

question-closed walidacja formularza

Object Storage Arubacloud
0 głosów
176 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2020 w PHP przez franz Gaduła (4,940 p.)
zamknięte 25 lutego 2020 przez franz

Nie wiem dlaczego ale wysypuje się błędem 

HTTP ERROR 500

 problemem jest to 

if (ctype_alnum($tytul))

po wpisaniu w polu tytuł jakiegoś tytułu zawierającego " ' " np. "Grey's"  mam błąd jak wyżej 

Jak temu zaradzić 

komentarz zamknięcia: odpowiedź udzielona z nawiązką
komentarz 25 lutego 2020 przez franz Gaduła (4,940 p.)
Poprawka drobna to nie to powoduje problem

Problem pojawia siew zapytaniu do bazy

Pisze że błąd składni , ale dlaczego ?
Skoro "Grey's" jest przesyłane jako string i zapytanie ma sprawdzić czy jest w bazie czy nie

Dlaczego wysypuje się błedem i jak temu zaradzić ?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 25 lutego 2020 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

Użyj prepared statements. Rozwiąże to przy okazji problemy z bezpieczeństwem.

komentarz 25 lutego 2020 przez franz Gaduła (4,940 p.)

teraz działa DZIĘKUJE 

Ale mam prośbę , mógł byś wytłumaczyć to wyrażenie 

Wkleiłem je i działa ale co to naprawdę jest ? 

Takie proste wyrażenia to powiedzmy że rozumiem ale nie takie ja kto smiley

2
komentarz 25 lutego 2020 przez Comandeer Guru (601,590 p.)

\d oznacza cyfry, + – dana wartość ma wystąpić raz lub więcej, ? – dana wartość ma wystąpić raz lub wgl, ^ i $ – początek i koniec ciągu.

Zatem to wyrażenie oznacza ciąg rozpoczynający się od co najmniej jednej cyfry, po której następuje jeden lub zero myślników oraz co najmniej jedna cyfra.

komentarz 25 lutego 2020 przez franz Gaduła (4,940 p.)

dziękujesmiley

komentarz 25 lutego 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
Tomek, a powiedz mi co sądzisz o sformułowaniu zero myslnikow? Pytam, bo jakiś czas temu robiłem małe szkolenie z regexp j zwrócono mi uwagę, że takie sformulowania to masło maślane i nie po polskiemu :) pamiętam, że w helionie też mialem dyskusję o tym z korektą ale jestem ciekaw Twojego zdania jako polonisty programisty, który rozumie programistyczny sens tego sformułowania :)
komentarz 25 lutego 2020 przez Comandeer Guru (601,590 p.)
Z punktu widzenia języka jest to sformułowanie może nie tyle niepoprawne, co bardzo "nieforemne". Też mnie drażni, ale równocześnie – jest w pełni komunikatywne i w kontekście socjolektu programistycznego poniekąd naturalne.1

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 127 wizyt
pytanie zadane 29 stycznia 2019 w PHP przez daniel2k Obywatel (1,380 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 218 wizyt
pytanie zadane 17 kwietnia 2018 w JavaScript przez Catalonya1992 Mądrala (5,440 p.)
+1 głos
2 odpowiedzi 319 wizyt
pytanie zadane 24 czerwca 2022 w JavaScript przez AgentTecza Obywatel (1,810 p.)

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,662 komentarzy

61,963 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...