• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Symfony - sprawdzanie linku, z którego przyszedłem na daną podstronę

Object Storage Arubacloud
0 głosów
291 wizyt
pytanie zadane 20 lutego 2020 w PHP przez XiverKi Bywalec (2,050 p.)
otwarte ponownie 21 lutego 2020 przez XiverKi

hej, jestem w stanie sprawdzić w symfony url, z którego przeszedłem z podstrony A na podstronę B

Próbowałem tak: Jednakże to wskazuje aktualny url, a nie ten z którego przyszedłem.

    {{ dump(path(app.request.attributes.get('_route'))) }}

 

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 21 lutego 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)

Takie informacje są przechowywane w nagłówku Referer który jest wysyłany do Twojej strony, nie ma sensu zapisywać tego w cache jak po prostu można sobie to odczytać :)

Więcej informacji: https://developer.mozilla.org/en-US/docs/Web/HTTP/Headers/Referer

komentarz 21 lutego 2020 przez XiverKi Bywalec (2,050 p.)
Dziękuje bardzo, o to mi własnie chodziło :)
–1 głos
odpowiedź 20 lutego 2020 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
Chcesz rozumiem osiągnąć, aby móc zobaczyć poprzedni adres url?
komentarz 21 lutego 2020 przez XiverKi Bywalec (2,050 p.)
Tak jest, mam liste wpisów z wyszukiwarke.
Chce zrobic w pojedyńczym wpisie przycisk cofnięcia do listy wpisów. Z racji tego, że to wyszukiwarka to musi mieć dodatkowe parametry, stąd nie moge na sztywno tam wrzucic linku.
komentarz 21 lutego 2020 przez michal_php Stary wyjadacz (13,700 p.)
To możesz zapisać np: session lub do cache.

Kiedy klikasz np: adres /en/home/.  Ten adres zapisujesz. I tak dalej jak w coś klikniesz.

A później możesz to wyświetlić co będziesz mieć w cache lub session.Tylko nie zapomnij usunąć tego po zakończeniu odwiedzania witryny aby na nowej sesji była nowa historia.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 495 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 271 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 402 wizyt

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...