• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Używanie tych samych plików na 2 komputerach

Object Storage Arubacloud
0 głosów
197 wizyt
pytanie zadane 12 lutego 2020 w Sieci komputerowe, internet przez Dexter24 Nowicjusz (190 p.)
Witajcie chciałbym mieć na dwóch komputerach te same pliki np. loguje się na jednym komputerze np pisze coś w Wordzie później kończę pracę na innym komputerze.

Próbowałem zrobić to stawiając windows serwer i łączyć komputery jako użytkowników ale niezbyt wiem jak to zrobić a może całkowicie jestem w błędzie. Proszę o pomoc!

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 12 lutego 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)
Masz kilka opcji:
1. Używasz katalogów współdzielonych (CIFS). Jeden komputer udostępnia katalog, reszta może go używać przez otoczenie sieciowe, lub zamontować na stałe jako osobny dysk.
2. Instalujesz oprogramowanie do synchronizacji danych w chmurze (OneDrive, Dropbox, Google Drive itp) na wszystkich komputerach i logujesz się na jednym koncie.
komentarz 12 lutego 2020 przez Dexter24 Nowicjusz (190 p.)
Rozumiem oco ci chodzi ale ja dosłownie chce mieć wszystko skopiowane łącznie z zainstalowanymi programami itp
komentarz 12 lutego 2020 przez tangarr Mędrzec (154,860 p.)

Takie cuda nie na Windowsie.

Potrzebujesz technologi LTSP na Linuksie.

+1 głos
odpowiedź 12 lutego 2020 przez Velta Maniak (52,370 p.)
Jeżeli tylko pliki Office: nie prościej zapisać na Office Online i z każdego miejsca po prostu edytować?

Jeżeli różnego rodzaju pliki: zainteresuj się udziałami SMB w sieci. Nie potrzebujesz do tego serwerowych dystrybucji systemów operacyjnych. Możesz dany zasób lokalny udostępnić jako udział w sieci i zarządzać tą częścią systemem plików z innego miejsca.
komentarz 12 lutego 2020 przez Dexter24 Nowicjusz (190 p.)
Problem jest taki że jestem kompletnie zielony i nie mam zielonego pojęcia gdzie szukać. Nie prościej by było wszystko zrobić na windows serwer i do niego łączyć się komputerami? Swoją drogą prosił bym o jakiś poradnik jak to zrobić. Interesuje mnie bowiem przenoszenie wszystkich plików od dokumentów Worda do programów czy też gier itp.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 60 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 264 wizyt

92,583 zapytań

141,434 odpowiedzi

319,669 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...