• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Jak zrobić animację (lekkie opóźnienie)płynnego scrollowania myszką na stronie ? 

Object Storage Arubacloud
0 głosów
769 wizyt
pytanie zadane 8 lutego 2020 w HTML i CSS przez Lancer Użytkownik (980 p.)
edycja 8 lutego 2020 przez Lancer
Jak zrobić animację  (lekkie opóźnienie)płynnego scrollowania myszką na stronie ?

2 odpowiedzi

0 głosów
odpowiedź 12 lutego 2020 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
wybrane 16 lutego 2020 przez Lancer
 
Najlepsza

Kiedyś poszukiwałem takiej opcji (jeżeli dobrze rozumiem, co masz na myśli). 

Po wielu poszukiwaniach znalazłem jedną mini bibliotekę w końcu (oczywiście nie potrzeba żadnego jquery),

która nie koliduje z innymi javascriptami do np. scroll to element i też np. nie przestaje działąć

(o ile dobrze pamiętam), gdy się najedzie kursorem nad załaczony na stronie filmik youtube.

Ogólnie, myślę, że jest to najlepsza opcja warta tych 7 kb, jak na tak teoretycznie małą funkcję do spełnienia.

Oczywiście, żeby ważyło 7kb musisz sobie zminimalizować dany plik i wystarczy załączyć go na stronie, by działało.

https://github.com/gblazex/smoothscroll-for-websites/blob/master/SmoothScroll.js

Polecam na początku tej biblioteki zmienić, są takie parametry jak animation time ustawiony na 400 (ms), ja wpisałem 700, żeby efekt animacji był bardziej widoczny.

komentarz 16 lutego 2020 przez Lancer Użytkownik (980 p.)

look at that , o to mi chodzi http://ubear-world.com/   

komentarz 16 lutego 2020 przez Lancer Użytkownik (980 p.)
ale oczywiscie biblioteka działa dzięki wielkie :)
komentarz 16 lutego 2020 przez Lancer Użytkownik (980 p.)

@pirouetti, mhmm a na mozilli firefox nie działa angry

komentarz 24 lutego 2020 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)

Mozilla ma chyba swoje ustawienia płynnego scrollowania, które jakby nadpisują te.

Jeśli to Cię pocieszy:

https://www.stetic.com/market-share/browser/

według statystyk tylko 10 procent użytkowników na świecie używa mozilli.

komentarz 24 lutego 2020 przez Lancer Użytkownik (980 p.)

aż dziwne że safari jest bardziej popularną przeglądarką surprise

komentarz 24 lutego 2020 przez pirouetti Mądrala (6,490 p.)
Jest to przeglądarka użytkowników Maca.

Gdyby Windows nie zepsuł sprawy z internet explorerem,

ten zapewne byłby najpopularniejszy na Windows :)
0 głosów
odpowiedź 8 lutego 2020 przez xnerwo Gaduła (3,270 p.)
W CSS?
To może pokombinuj z animation-delay?

Popatrz tu: https://www.w3schools.com/howto/tryit.asp?filename=tryhow_css_smooth_scroll_jquery
komentarz 8 lutego 2020 przez Lancer Użytkownik (980 p.)
to nie to xd  ,  chodzi mi o opóźnione skrolowanie myszką a nie  skrolowanie do wyznaczonego miejsca na stronie

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 180 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 303 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2017 w JavaScript przez ZYWIEC Nowicjusz (190 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 881 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...