• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Tworzenie stron na zlecenie jako niepełnoletni

Object Storage Arubacloud
0 głosów
264 wizyt
pytanie zadane 31 stycznia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
Cześć! Jestem pasjonatem programowania od ponad trzech lat, zaczynałem z C++, a potem przebranżowiłem się na front-endowca, a teraz mogę o sobie mówić...full stack :P Do rzeczy, chciałbym w pełni legalnie wykonywać strony internetowe na zlecenia. Chcę zacząć się reklamować, od reklam na lokalnych portalach po grupki facebookowe. Problem w tym, że w marcu kończę 17 lat. Mam już kilka solidnych projektów webowych, czuję się w pełni na siłach by wystartować w branżę, lecz...czy prawnie, w ogóle mogę? Do zleceń na witrynki trzeba mieć działalność gospodarczą? Czy mogę się reklamować jako ja, a zleceniodawca będzie podpisywał umowę z rodzicem, który będzie także chociażby rozliczał mnie z podatków? Jestem ambitny, konkurencja w okolicy rośnie, szkoda klientów tracić, to chyba nie tak że państwo mnie całkowicie blokuje :P?
komentarz 31 stycznia 2020 przez Ehlert Ekspert (212,670 p.)

Jestem ambitny

To daj sobie spokój że stronkami. Ucz się dalej konkretnych rzeczy.

2 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2020 przez antyprogramista Bywalec (2,120 p.)
wybrane 31 stycznia 2020 przez Artur Koniec
 
Najlepsza

Wiek nie ma nic do rzeczy,

Nadmiar zlecen nie jest problemem,wiec dzialaj i na poczatek spotkaj sie z kims kto ogarnia ksiegowosc, to bedzie tez dla Ciebie forma edukacji.

Nie masz innego wyjscia, albo nauczysz sie polskiego systemu podatkowego, albo bedziesz placil za duzo podatkow, ewentualnie mozesz nauczyc sie innego jezyka i zmienic kraj, gdzie bedziesz bardziej ludzko traktowany, bo jednak komunizm jest ciagle zywy w regionie.

1. umowa o pracę: pracodawca - pracownik
2. umowa zlecenie: zleceniodawca - zleceniobiorca
3. umowa o dzieło: zamawiający - wykonawca

https://kadry.infor.pl/kadry/inne_formy_zatrudnienia/mlodociani_niepelnosprawni_bezrobotni/669781,Jak-zawrzec-umowe-cywilnoprawna-z-maloletnim.html

Zawarcie umowy zlecenia z osobą niepełnoletnią jest dopuszczalne. W takim przypadku, dla ważności umowy, konieczna jest zgoda przedstawiciela ustawowego tej osoby, a zatem rodzica lub opiekuna prawnego. Zgoda nie musi zostać wyrażona w formie pisemnej, wystarczy że będzie wyrażona przez jakiekolwiek zachowanie przedstawiciela w sposób dostatecznie ją uzasadniający. Do celów dowodowych zalecana jest pisemna forma zgody. Jeżeli osoba, którą chcą Państwo zatrudnić w charakterze zleceniobiorcy, jest uczniem (np. szkoły ponadgimnazjalnej), to z tytułu umowy zlecenia nie będzie podlegać ubezpieczeniom społecznym ani zdrowotnemu. Jeżeli natomiast osoba ta nie posiada statusu ucznia, to z tytułu umowy zlecenia będzie podlegać obowiązkowo ubezpieczeniom: emerytalnemu, rentowym, wypadkowemu i zdrowotnemu, a dobrowolnie ubezpieczeniu chorobowemu. Od przychodów uzyskanych przez tę osobę powinni Państwo naliczyć zaliczkę na podatek dochodowy lub odpowiednio pobrać podatek ryczałtowy.

 

tutaj wiecej detali:

http://umowaodzielo.pl/umowy-cywilnoprawne-z-nieletnimi/

 

Przezjrzyj tez oferty posrednikow, ktorzy moga za Ciebie nawet PIT wyslac.

W ten sposob, sama umowa i cala obsluga bedzie po stronie posrednika i przy okazji zyskasz oferty z calej europy.

komentarz 31 stycznia 2020 przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
Wow, wielkie dzięki za lekturke, czyli z tego co rozumiem, mogę się ogłaszać w internecie, podpisywać umowę zlecenie z zleceniodawcą, z tym warunkiem że potrzebuje na tej umowie podpisy rodziców. Jako uczeń TI jestem także zwolniony z składek ubezpieczeniowych. Muszę natomiast od każdego zlecenia podatek odprowadzać prawda? Muszę o tym doczytać bo nie jestem zorientowany, ale tak czy tak, rodzic go za mnie odprowadza, prawda? Jest coś co źle rozumiem albo powinienem jeszcze wiedzieć? Sam fakt że mogę się reklamować jako ja, a nie pod przykrywką rodzica to super sprawa.
komentarz 31 stycznia 2020 przez antyprogramista Bywalec (2,120 p.)
Najlepiej gdybys po prostu porozmawial z ksiegowym/doradca podatkowym, zeby wiedziec jak to wszystko zaplanowac i niepotrzebnie nie placic podatku.

Jak juz podejmiesz decyzje, ze chcesz zarabiac to automatycznie jestes na celowniku urzedow, ale masz tez tarcze w postaci wiedzy, ktora musisz zdobyc.
komentarz 31 stycznia 2020 przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
Dobra, po feriach zamierzam podbić do nauczycielki przedmiotów ekonomicznych w mojej szkole, już nauczycielka podstaw przedsiębiorczości mnie do niej odsyłała, wielkie dzięki za pomoc!
0 głosów
odpowiedź 31 stycznia 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
:) gratuluje ja po 10 latach nie moge na siebie powiedziec full stack (a przynajmniej bym nie smial). Musisz miec jakis podklad w stylu - dzialalnosc albo umowa (np o dzielo). Ale skoro dzialalnosci nie zalozysz, a umowa na pelnoletniego jest tak odbierana, ze...

Ty rob stronki a mama/tata niech mowi, ze to on robi i wszystko na tate/mame jezeli koniecznie chcesz sie rozliczac co do zlotowki z US/rodzicem. Ze spokojem poczekalbym do tej 18 (swoja droga nie wiem czemu nie 15, albo 21 - wartosc tak umowna i tak nielogicznie przyjeta, ze nie spelnia ZADNEJ funkcji) a w miedzyczasie zrobil portfolio.
komentarz 31 stycznia 2020 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
A ja podrzucę aż hasło, bo ostatnio czytałem o tym. To jest efekt Krugera-Dunninga, warto sobie poczytać. Piszę to pod tym wpisem bo o tym mówię, nie twierdzę że o tym nie wiesz
komentarz 31 stycznia 2020 przez Artur Koniec Gaduła (3,670 p.)
Panowie, ten mój full stack to z przymrużeniem oka xP
Dzięki za pomoc @spamator12!
komentarz 31 stycznia 2020 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)

@Adrian1999,  nie wiedzilem, ze to sie tak nazywa ani ze byl taki eksperyment, dzieks, zawsze czegos nowego sie czlowiek dowie.

komentarz 31 stycznia 2020 przez Adrian1999 Nałogowiec (34,570 p.)
A czego to teraz ludzie nie określą, właśnie przez takie anegdotki możemy się dokształcić jak wiele nie wiemy. Dużo badań jest określających czemu ktoś wybrał odpowiedź A np nie odpowiedź B. Zapewne ludzie z marketingu bardziej to wszystko znają, ale wow psychologia jest ciekawa.

Podobne pytania

+1 głos
2 odpowiedzi 438 wizyt
pytanie zadane 28 marca 2022 w C i C++ przez Lipshi Nowicjusz (200 p.)
+1 głos
3 odpowiedzi 630 wizyt
pytanie zadane 25 lutego 2020 w Offtop przez Lancer Użytkownik (980 p.)
0 głosów
2 odpowiedzi 412 wizyt

92,579 zapytań

141,429 odpowiedzi

319,657 komentarzy

61,962 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...