• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nie działa konwersja z avi do webm na Windows 10

Object Storage Arubacloud
0 głosów
433 wizyt
pytanie zadane 25 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Witam.

Mam 2 laptopy:

1. TOSHIBA ---> Windows 7 (64-bit) + Intel Core i5-2410M + 4GB RAM

2. DELL ---> Windows 10 Pro (64-bit) + Intel Core i5-8265U + 8GB RAM

 

Chciałem dokonać konwersji filmiku z formatu avi do webm przy pomocy programu Pazera WebM Converter 1.1.

W laptopie:

1. TOSHIBA - jest od dawna zainstalowany stary pakiet kodeków "K-Lite Codec Pack 8.1.0 (Full)" i przy pomocy tego programu Pazera (automatycznie ustawiony koder wideo VP8) konwersja z avi do webm przebiegła znakomicie.

2. DELL - był od kilku dni zainstalowany nowy pakiet kodeków "K-Lite Mega Codec Pack 15.2.6" i przy pomocy tego programu Pazera (automatycznie ustawiony koder wideo VP8) konwersja z avi do webm niestety nie powiodła sie. Po sekundzie wyskoczył komunikat - Error (prawdopodobnie chodziło o jakieś kodeki).

 

Mam 3 pytania:

1. Czy program Pazera WebM Converter 1.1 korzysta tylko ze swoich kodeków czy korzysta tylko z kodeków zainstalowanych w systemie?

Jeżeli ten program Pazera w wersji 1.1 korzysta tylko ze swoich kodeków, to teoretycznie konwersja powinna być dokonana prawidłowo na obu laptopach (przy podanych powyżej konfiguracjach)

2. Czy na laptopie DELL powinienem odinstalować nową wersje tych kodeków KMCP 15.2.6 i zainstalować starą wersje tych kodeków "K-Lite Codec Pack 6.1.0 (Full)"?

Jeżeli ten program Pazera w wersji 1.1 korzysta tylko z kodeków zainstalowanych w systemie, to w pakiecie kodeków zainstalowanych w systemie musi znajdować sie koder wideo VP8

 

To jedna z nielicznych (starych) wersji K-Lite Codec Pack 6.1.0 (Full), bo ma w sobie WebM VP8:

https://www.relax-forum.com/t9670-k-lite-codec-pack-full-6-1-0

 

3. Co musze zmienić w laptopie DELL, abym mógł bezproblemowo konwertować filmiki z formatu avi do webm przy pomocy programu Pazera WebM Converter 1.1?

Na TOSHIBIE konwersja filmiku z avi do webm trwała aż 137 minut (2h i 17 minut), bo to stary laptop z niezbyt szybkim procesorem. Chciałbym ogarniać filmiki z avi do webm na laptopie DELL, bo ma zdecydowanie szybszy procesor i konwersja powinna być dokonana prawie 3x szybciej.

 

Będę bardzo wdzięczny za fachową pomoc.

komentarz 26 stycznia 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)
Użyj FFmpeg.
komentarz 26 stycznia 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)

Kilka dni temu pobrałem i ogarnąłem do systemu FFmpeg 4.2.1

FFmpeg jest ulokowany w C:\Program Files\ffmpeg\bin\

Zainstalowałem to tak jak jest podane na necie:

System -> Zaawansowane ustawienia systemu -> Zmienne środowiskowe -> Zmienne systemowe -> Path (zaznaczenie) -> Edytuj (na dole jest zapisana ścieżka C:\Program Files\ffmpeg\bin\)

System wykrywa tego FFmpeg, bo gdy uruchamiam Wiersz polecenia jako administrator i wpisuję tam:

ffmpeg -version

...to podane jest tam info ffmpeg version 4.2.1 Copyright (c) 2000-2019 i poniżej biblioteki (libavcodec, libavformat itd itd)

Wczoraj odinstalowałem nowy pakiet kodeków "K-Lite Mega Codec Pack 15.2.6" z Win10. Postanowiłem dzisiaj dla testu dokonać konwersji z avi do webm przy pomocy programu Pazera WebM Converter 1.1 i dalej wyskakuje komunikat - Error.

W laptopie TOSHIBA (z Win7) nie mam FFmpeg i konwersja przebiega prawidłowo.

W laptopie DELL (z Win10) bez FFmpeg i aktualnie z tym FFmpeg - wywala błąd

Czy jest sens zainstalować starą wersje tych kodeków "K-Lite Codec Pack 6.1.0 (Full)" na Win10?

Co musze jeszcze zmienić?

komentarz 26 stycznia 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

Postanowiłem dzisiaj dla testu dokonać konwersji z avi do webm przy pomocy programu Pazera WebM Converter 1.1 i dalej wyskakuje komunikat - Error.

Pisałem, żebyś użył FFmpeg do konwersji, a nie jakiegoś tam programu. Otwórz cmd w katalogu z filmem avi i wpisz tam: ffmpeg -i plik.avi -c:v libvpx-vp9 plik.webm (choć trzeba przyznać, że konwersja jest koszmarnie wolna).

komentarz 26 stycznia 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Domyśliłem sie, że chodzi o sam FFmpeg do konwersji, a nie jakiś tam program. Mogę to ogarniać przy pomocy cmd, ale minusem jest to, że prawdopodobnie konwersja może sie tam odbyć tylko na jednym filmiku avi (trzeba być co 2h przy kompie - kontrolować to wszystko). Po konwersji pierwszego filmiku, trzeba wpisać drugi filmik avi itd itd.

Przy pomocy tego programu Pazera mogłem wrzucić na listę powiedzmy 5 filmików avi i na laptopie TOSHIBA po max 13h mam gotowe filmiki w formacie webm (program wykonuje całą robote za nas).

Na laptopie DELL takich 5 filmików bedzie ogarniętych do formatu webm po max 5h.

Zauważyłem, że zastosowałeś do konwersji koder wideo VP9.

Te filmiki avi nie mają wysokich rozdzielczości (640x480 albo max 720x400) - żadne Full HD.

Czy w tej sytuacji warto stosować VP9?

W czym lepszy jest koder VP9 od VP8?
komentarz 26 stycznia 2020 przez j23 Mędrzec (194,920 p.)

trzeba być co 2h przy kompie - kontrolować to wszystko

Tworzysz plik .bat z wywołaniami ffmpega dla wszystkich filmów i nic nie trzeba kontrolować ;)

Czy w tej sytuacji warto stosować VP9? W czym lepszy jest koder VP9 od VP8?

O to mnie nie pytaj, bo nie jestem specjalistą of kompresji. To VP9 dałem dla przykładu.  Listę dostępnych koderów możesz pobrać wywołując: ffmpeg -codecs. Resztę trzeba dobrać metodą prób i błędów.

 

komentarz 26 stycznia 2020 przez Krzysiek_34 Mądrala (6,050 p.)
Zrobiłem taki test. Przy pomocy tego programu Pazera przestawiłem koder z VP8 na VP9. Wierzyć mi sie nie chce, że konwersja ruszyła z avi do webm.

Niestety zawiodłem sie na tym VP9. Na laptopie DELL z prockiem Intel Core i5-8265U + 8GB RAM ta konwersja odbywała sie bardzo wolno na tym VP9. Potrzebował aż 5 minut, aby ogarnąć 1% konwersji, czyli 500 minut (ponad 8h) = 100%. Jeżeli filmik avi ma rozmiar 1 GB, to przy tym VP9 filmik w formacie webm teoretycznie bedzie miał 700/800 MB + teoretycznie bedzie bez utraty jakości.

Na tym VP8 po konwersji z avi do webm - rozmiar tych obu formatów jest mniej więcej taki sam. Na laptopie DELL konwersja całego filmiku z avi do webm bedzie trwała max 60 minut (max 1h), czyli nawet 9x szybciej przy tym VP8.

Jutro zainstaluje starą wersje kodeków "K-Lite Codec Pack 6.1.0 (Full)", która ma w swoim pakiecie koder wideo VP8 w formacie WebM.

Jeżeli ta konwersja nie zadziała przy pomocy tego programu Pazera na ustawionym VP8, to najwyżej bede to ogarniał przez cmd.

Zaloguj lub zarejestruj się, aby odpowiedzieć na to pytanie.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 332 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2020 w C i C++ przez Gurred Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
3 odpowiedzi 331 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 253 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...