• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

VT-x is not availabe, problem z uruchomieniem wirtualnej maszyny

Object Storage Arubacloud
0 głosów
737 wizyt
pytanie zadane 19 stycznia 2020 w Systemy operacyjne, programy przez Knebel2002 Nowicjusz (120 p.)

Witam, problem dotyczy Virtual Boxa, nie wiadomo czemu mimo uruchomienie opcji wirtualizacji na procesorze i włączenia odpowiednich funkcji w systemie, nadal wywala się na błędzie związanym z VT-x. Wie ktoś o co może chodzić?

image

System operacyjny: Windows 10

Procesor: Intel core i5-6400.

Z góry dziękuję za pomoc :-)

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 19 stycznia 2020 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)
Włączyłeś tą opcję w BIOSIE i nie masz np antywirusa który może blokować ta opcję?
komentarz 19 stycznia 2020 przez Knebel2002 Nowicjusz (120 p.)
tak włączyłem wirtualizację, i tak mam antywirusa ale raczej wątpię żeby mi to blokował, bo nic nie pokazuje przy starcie maszyny. Żadnego powiadomienia ani nic.
komentarz 19 stycznia 2020 przez Nicekovsky Dyskutant (9,820 p.)

W ustawieniu danej maszyny - zaznaczyłeś ta opcję? Enable VT-X/AMD-V

komentarz 19 stycznia 2020 przez Knebel2002 Nowicjusz (120 p.)

Nie wiem dla czego ale u mnie nawet nie ma takich opcji jak u ciebie. U mnie to wygląda tak: 

komentarz 19 stycznia 2020 przez st_krzysiek Nowicjusz (220 p.)
A może masz zainstalowany inny wirtualizator i zawłaszczył Ci VTx. Mi kiedyś Hyper-V zainstalowany domyślnie w Windows 8.1 powodował utratę możliwości instalowania maszyn 64bitowych w VirtualBoxie. Po odinstalowaniu Hyper-V wszystko wróciło do normy
komentarz 20 stycznia 2020 przez Knebel2002 Nowicjusz (120 p.)
Mógłbym cie poprosić o linka do tego? Szczerze powiedziawszy zabawe w wirtualne maszyny dopiero zaczynam, i nie za bardzo sie orientuję gdzie tego szukać i pod jaką nazwą.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 831 wizyt
0 głosów
1 odpowiedź 2,880 wizyt
pytanie zadane 13 kwietnia 2016 w Systemy operacyjne, programy przez OmbreNight Początkujący (420 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 687 wizyt

92,580 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...