• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dokumentowanie wiedzy

Object Storage Arubacloud
0 głosów
128 wizyt
pytanie zadane 15 stycznia 2020 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez mdkt Nowicjusz (120 p.)
Cześć

Co w Waszej opinii jest lepsze jako dokumentacja wiedzy? Blog, GitHub, YouTube? Może warto połączyć np.GitHuba z YouTubem?

Ogólnie interesuje mnie hacking.

Jestem bardzo początkujący, umiem napisać jakiś prosty program i znam podstawy terminala Ubuntu. Umiem zainstalować Kalego w VMce bez patrzenia na tutoriale na każdym kroku i takie tam podstawowe rzeczy. Pracy mi taka wiedza nie da, ale przynajmniej wiem od czego mam zacząć naukę i gdzie szukać materiałów.

Jak to może być odebrane jeśli ja tak naprawdę nie mam wiedzy a dopiero ją zdobywam? Nagrywanie materiałów na YT czy pisanie bloga nakłada na mnie ogromną odpowiedzialność i to jest dla mnie zrozumiałe - wiem, że to by wymagało ode mnie sprawdzania wielu rzeczy / upewniania się / testowania. To może być fajna przygoda, to jest motywujące. Do tego nie widzę Polskich tutoriali dot.tego co mnie interesuje na YT, jest ich mało lub wgl brak. Linux, Python, walkthrough vulnhubowych VMek, zabawa narzędziami pentesterskimi, itd.

Nie mówię też o wrzucaniu zwykłych tłumaczeń, wiadomo, że będę się opierał o swoje źródła, starał się to poszerzać o dodatkowe testy funkcji. Tworzyć własne narzędzia, na początku w oparciu o czyjeś projekty, ale też testując jakieś inne podejścia.

Po prostu jestem zapasjonowany sprawami technicznymi.

Jak to wygląda z perspektywy innej niż moja? Czy coś takiego może zainteresować w przyszłości rekruterów?

1 odpowiedź

+1 głos
odpowiedź 15 stycznia 2020 przez Tpk Nałogowiec (40,100 p.)

Myślę, że połączenie YT i GitHub'a może dać fajny efekt - może nawet lepszy niż blog.

Gdzieś kiedyś słyszałem opinie, że tworząc kontent zawsze robi się go z dwóch pozycji, pozycji eksperta albo początkującego.

Jako ekspert wiadomo możesz pomagać w bardziej zaawansowanych rzeczach wymagających zgłębienia tematu całościowo i wytłumaczenia pewnych rzeczy dokładniej natomiast z pozycji początkującego taki Youtube na przykład (a przede wszystkim feedback jaki można tam otrzymać) może być niezłym źródłem informacji do dalszego samorozwoju.

Przy odpowiednich zasięgach możesz dowiadywać się rzeczy z dużym wyprzedzeniem względem osób które całą wiedzę pozyskują z jednego miejsca. Na pewno wpływa to też na umiejętność autoprezentacji (musisz wciąż coś mówić w miarę płynnie i sensownie) ~ choć to zależy od formy, co można zaliczyć także jako szlifowanie kompetencji miękkich. Oczywiście jest to czasami żmudne i wykańczające a na pewno przygotuj się na to, że pochłonie niezliczone nakłady czasu ale warto spróbować.

Czy może to zainteresować rekruterów, ciężko powiedzieć na pewno będzie ciekawsze niż kolejny profil na github'ie z apkami w stylu ToDo list czy innymi...

komentarz 15 stycznia 2020 przez mdkt Nowicjusz (120 p.)
Okej, w takim razie w weekend zacznę działać. Jak uda mi się wszystko zorganizować to wrzucę linka i w zależności od feedbacku będę starał się dostosować materiał czy formę. Dzięki!

Podobne pytania

–1 głos
0 odpowiedzi 141 wizyt
pytanie zadane 11 grudnia 2019 w Nasze projekty przez Else Stary wyjadacz (12,260 p.)
+6 głosów
0 odpowiedzi 189 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2016 w Nasze projekty przez Marcel Radek Użytkownik (840 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 150 wizyt
pytanie zadane 12 sierpnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez jnfs Nowicjusz (120 p.)

92,575 zapytań

141,424 odpowiedzi

319,649 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...