• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dysk w laptopie. Hdd ssd

Object Storage Arubacloud
0 głosów
384 wizyt
pytanie zadane 14 stycznia 2020 w Sprzęt komputerowy przez Łobin Nowicjusz (180 p.)
Witam, wiem, że pewnie dla was to głupie pytanie ale nigdzie nie mogę znaleźć odpowiedzi. Kupiłem laptop i w dysku było napisane dysk ssd 256GB, a na moim dysku jest 1T miejsca. Moje pytanie brzmi czy w komputetach są jakieś dwa dyski? Czy dysk twardy to ten sam dysk ktory moze byc ssd albo hdd?

Z gory dziekuje.
1
komentarz 14 stycznia 2020 przez SimiVoid Pasjonat (19,790 p.)
Wejdź w zarządzanie dyskami tam zobaczysz wszystkie dyski fizyczne i napisz co tam widzisz
komentarz 15 stycznia 2020 przez Łobin Nowicjusz (180 p.)
Aktualnie nie mam dostępu do tego laptopa.

5 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 15 stycznia 2020 przez Łobin Nowicjusz (180 p.)
Jeszcze dopowiem, że było napisane, że jest tylko jeden dysk czyli ten ssd
komentarz 15 stycznia 2020 przez jaca121212 Nałogowiec (40,760 p.)
Z tego co napisałeś to  sklep wysłał Ci z dyskiem HDD zamiast SDD.
+1 głos
odpowiedź 15 stycznia 2020 przez Sebastian Sowa Nowicjusz (160 p.)
Często jak się kupuje laptopa z dyskiem SSD to w sklepie po prostu wymontowują HDD, montują SSD, a ten wyjęty dają oddzielnie i wtedy można na przykład włożyć go do kieszonki i używać jako zewnętrznego. Tutaj wygląda na to, że nie zamontowali Ci zamawianego dysku i przez pomyłkę dostałeś komputer z HDD.
+1 głos
odpowiedź 15 stycznia 2020 przez xein321 Nowicjusz (160 p.)
Moim zdaniem jest to pomyłka na Twoją korzyść jeżeli chodzi o pojemność. Pytanie czy dalej masz dysk ssd. Słychać go? Wydaje klasyczne odgłosy podczas pracy?
+1 głos
odpowiedź 15 stycznia 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Wklej screen co pokazuje menadżer urządzeń w komputerze.
0 głosów
odpowiedź 16 stycznia 2020 przez pietia213 Dyskutant (8,110 p.)
Jak już było napisane, dyski SSD są flash`owe i nie słychać jak pracują to raz, w zależności od systemu operacyjnego jaki masz to możesz zauważyć po prędkości ładowania systemu. Jeśli masz jedną partycję to 2 dysków nie masz jak 2 partycje, albo więcej to już możesz się zastanawiać czy nie masz 2 dysków. Ważne aby system był postawiony na SSD.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 398 wizyt
pytanie zadane 2 lutego 2020 w Sprzęt komputerowy przez Kvbcio Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 230 wizyt
pytanie zadane 14 kwietnia 2020 w Sprzęt komputerowy przez niezalogowany
0 głosów
3 odpowiedzi 449 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2023 w Sprzęt komputerowy przez Tadzio001 Obywatel (1,610 p.)

92,615 zapytań

141,465 odpowiedzi

319,782 komentarzy

61,997 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...