• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Uwierzytelnianie Facebook'iem React

Object Storage Arubacloud
0 głosów
115 wizyt
pytanie zadane 4 stycznia 2020 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)
WItam, moje pytanie brzmi jak się ma takie uwierzytelnianie Facebook'iem do mojej bazy danych ? Czy takie zalogowanie jest równoznaczne z utworzeniem użytkownika z mojej bazie danych ? Co jeśli w mojej aplikacji mam jakieś dane, które chciałbym przypisać w mojej bazie danych do danego użytkownika ?

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 4 stycznia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
wybrane 4 stycznia 2020 przez poldeeek
 
Najlepsza

po zalogowaniu dostajesz userId:

{
    status: 'connected',
    authResponse: {
        accessToken: '{access-token}',
        expiresIn:'{unix-timestamp}',
        reauthorize_required_in:'{seconds-until-token-expires}',
        signedRequest:'{signed-parameter}',
        userID:'{user-id}'
    }
}

więc możesz sobie to wpisać do swojej bazy i oferować na tym: https://developers.facebook.com/docs/facebook-login/web

komentarz 4 stycznia 2020 przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)
I tak wpisany do bazy danych użytkownik nie będzie się w żaden sposób gryzł z użytkownikiem, który założył konto przez oferowaną przez moją apkę rejestrację? Mam na myśli kwestię np. uniwersalności id użytkownika..
I jeszcze jedno pytanko :P

Zakładając, że ktoś sie loguje przez facebook to chciałbym go dodać do mojej bazy danych. Czy wtedy za każdym razem używając takiego sposobu logowania musiałbym sprawdzać po prostu czy taki użytkownik istnieje i jeśli nie to po prostu wysyłać do bazy zapytanie o utworzenie go ?
1
komentarz 4 stycznia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
co do kofliktu to po prostu rób sobie np. UUID dla swoich userów i po problemie.

Co do drugiego pytania to owszem, możesz po zalogowaniu dodawać go ale warto uprzedzić o tym usera, że zalogowanie oznacza od razu rejestrację w serwisie. Albo  jak piszesz, po zalogowaniu sprawdzić czy istnieje i jeśli nie to zarejestrować albo dać info o zgodę na rejestrację.
+1 głos
odpowiedź 4 stycznia 2020 przez Mariusz08 Maniak (62,300 p.)
Możesz z tym robić co tylko chcesz, dostajesz userID a to co z nim zrobisz - to już twoja sprawa.
komentarz 4 stycznia 2020 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)

a to co z nim zrobisz - to już twoja sprawa

bylebyśmy mieli jednak gdzieś z tyłu głowy nasze kochane RODO :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 312 wizyt
pytanie zadane 25 kwietnia 2020 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 99 wizyt
pytanie zadane 21 marca 2020 w JavaScript przez poldeeek Mądrala (5,980 p.)
0 głosów
0 odpowiedzi 56 wizyt
pytanie zadane 14 lutego w JavaScript przez JaaO Początkujący (490 p.)

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,966 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...