• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Problem z komputerem/wybór części

Object Storage Arubacloud
0 głosów
164 wizyt
pytanie zadane 30 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)
Cześć! Kupiłem rok temu używany komputer od znajomego. Mój problem jest taki, że dosyć często komputer się restartuje w losowych momentach na przykład przy korzystaniu z przeglądarki. W grach typu Gtav na wysokich ustawieniach są ścinki i zużycie procesora wzrasta co kilkadziesiąt sekund do 100%. Temperatury są raczej dobre. Procesor jest można powiedzieć nowy bo ma jakieś pół roku, a przed wymianą problem również występował. Co może być problemem? Co należy wymienić i na co? Podzespoły mojego pc:

Płyta główna Asus m5a78l-m le

Procesor: AMD Fx8350

Karta graficzna Radeon Rx570

Ram 2x Hyperx 4gb ddr4

Zasilacz Zasilacz Thermaltake Litepower 600W (LT-600PCEU)

Z góry dzięki za odpowiedź. Pozdrawiam!
komentarz 30 grudnia 2019 przez PreZmyK Pasjonat (21,470 p.)
Jeżeli masz FX'a z TDP 120W to pewnie w tym jest problem.
Wyłącz turbo, zmniejsz mnożnik, może będzie działał stabilnie.

3 odpowiedzi

+2 głosów
odpowiedź 30 grudnia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
wybrane 2 stycznia 2020 przez YakumoPL
 
Najlepsza
PRzede wszystkim rozloz wszystko, i przesmaruj dobra pasja i zloz w calosc aby radiatory trzymaly sie jednostek/pamieci. Sprawdz mostki, moze trzeba nalozyc wiatraczek bo fabryczne "radiatorki" nie daja rady (czestot ak bywa).

Nastepnie antywir, nastepnie najnowsze stery wraz z update biosu. Sprawdz kompa na jakiejs LEGALNEJ wymagajacej grze (cracki czasami maja cos w sobie np kopanie krypto - tylko robiloby to w barzdiej ludzki sposob a nei na chama wiec to raczej nie to).

JAk to nie pomoze to reisntall systemu. A potem pozostaje zonglerka komponentami aby wylapac winowajce.

 

Powodzenia.
komentarz 30 grudnia 2019 przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)
Testowałem legalnego hitmana 2 ostatnio. Komputer na pierwszej misji  po około 5 minutach sam się zrestartował (kilka razy odpalałem grę i za każdym razem mniej więcej w tym samym momencie odpalał się ponownie). Reinstall systemu robiłem na samym początku też więc raczej odpada. Biosa też próbowałem updatować, ale był chyba najnowszy jak na moją płytę główną. Co do tych radiatorów to nie mam pojęcia jak to zrobić, więc może lepiej nie będę dotykał. Pozdrawiam
komentarz 31 grudnia 2019 przez spamator12 Nałogowiec (28,230 p.)
No strzelam, ze cos sie przegrzewa - wez poinstaluj programy do monitorowania temperatur i namierz element, ktory sie ew. przegrzewa. Jezeli nic sie nie grzeje to albo jakis komponent jest zwalony, albo cos z napieciem (pierwsze sprawdzasz zasilacz, ale to wcale NIE musi byc winowajca, jezeli elektronika wjakims komponencie siadla).

--

jezeli proc pasuje do socketu to raczej plyta go wspiera (z najnowszym biosem).
+1 głos
odpowiedź 30 grudnia 2019 przez amtrax Dyskutant (9,630 p.)
Zrób test pamięci, spróbuj przeinstalować sterowniki do GPU
zasilacz na pewno jest w porządku?
komentarz 30 grudnia 2019 przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)
Z tego co pamiętam to poprzedni właściciel wymieniał zasilacz. Wiem tylko, że moja płyta nie wspiera procesora co może być problemem, ale w sklepie komputerowym sprzedawca powiedział, że to raczej nie jest wina kompatybilności.
+1 głos
odpowiedź 30 grudnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Pół roku kupiłeś AMD Fx8350? To był bardzo zły ruch.

Jest to jakiś gotowiec?
komentarz 30 grudnia 2019 przez YakumoPL Obywatel (1,970 p.)
Dlaczego zły ruch?
komentarz 1 stycznia 2020 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
To martwa platforma.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 119 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 213 wizyt

92,580 zapytań

141,433 odpowiedzi

319,665 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...