• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Dlaczego mi się strona rozsypuje?

Object Storage Arubacloud
–1 głos
489 wizyt
pytanie zadane 16 grudnia 2019 w HTML i CSS przez Anri Nowicjusz (140 p.)
Mam problem, stworzyłam stronę i na moim komputerze jest cala, ale gdy przeniose tę stronę na inny komputer/laptop to ta strona jest rozsypana.
7
komentarz 16 grudnia 2019 przez jpacanowski VIP (101,940 p.)
Nie to forum. Pisz na forum wróżbity Macieja.
2
komentarz 16 grudnia 2019 przez HaKIM Szeryf (87,590 p.)

Proszę, wrzuć kod strony do utworzonego przez Ciebie tematu poprzez specjalny bloczek {...} code:

https://forum.pasja-informatyki.pl/faq#jak-wstawic-kod-zrodlowy

Bez tego, jak zauważył jpacanowski, nie jesteśmy w stanie Ci pomóc.

1 odpowiedź

+5 głosów
odpowiedź 16 grudnia 2019 przez radek024 Szeryf (77,160 p.)

To faktycznie nie to forum, ale..

zakładam że jesteś nowy w stronach internetowych. Fajnie, że się rozwijasz! 
Twój problem może mieć kilka przyczyn, postaram się wymienić te najbardziej powszechne - takie, które mają największe powodzenie na wystąpienie. Oto i one:

  • przeniesienie na inny komputer - bardzo popularny temat. Problemem nie jest inny komputer, a strona. Dobrą praktyką jest bowiem pisanie stron w taki sposób, aby się wyświetlały poprawnie na każdym urządzeniu. Taką cechę określamy jako responsywność. Jeżeli jednak Twoja strona jest responsywna, to problemem może być...
  • ...niedokładne przeniesienie plików. Jeżeli piszesz stronę za pomocą nie tylko pliku .html, a .css i .js to może okazać się, że problemem jest niedokładne skopiowanie plików. Jeżeli strona jest wybrakowana w style bądź funkcjonalności - a w efekcie jest rozsypana - istnieje duże prawdopodobieństwo wystąpienia takiego błędu.
  • Jeżeli oba przypadki nie miały miejsca, warto zajrzeć do plików źródłowych. Czy z pewnością są identyczne? Może gdzieś przypadkiem wkradł się błąd? Warto na to zwrócić uwagę.

 

Z doświadczenia jednak wiem, że największe prawdopodobieństwo błędnego wyświetlania Twojej strony to brak responsywności. A tak się składa że napisałem swego czasu artykuł na ten temat: Responsive Web Design - #bykiwkodzie. Zachęcam Cię do przeczytania go, a następnie zapoznania się z zakładką Polecane - tam wskazuję na dobre kursy odnośnie pisania stron internetowych. 

I mimo wszystko - warto mieć codepena (czy też wstawić kod na forum), ponieważ wówczas Twój problem byłby już rozwiązany :)

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 1,302 wizyt
pytanie zadane 21 września 2018 w HTML i CSS przez michałsp Nowicjusz (120 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 623 wizyt
pytanie zadane 25 grudnia 2016 w HTML i CSS przez szymon567 Początkujący (340 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 109 wizyt
pytanie zadane 17 marca 2018 w HTML i CSS przez Squu Użytkownik (520 p.)

92,634 zapytań

141,505 odpowiedzi

319,883 komentarzy

62,015 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...