• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Laptop - asus vivobook 15 x512lf - czy warto?

Object Storage Arubacloud
0 głosów
1,389 wizyt
pytanie zadane 13 grudnia 2019 w Sprzęt komputerowy przez hidden55 Początkujący (270 p.)

Poszukuję laptopa, głównie do programowania i mam spory dylemat. Poszukuję opini na temat konkretnego modelu - dokładniej https://www.x-kom.pl/p/530944[...]8565u-16gb-4801tb-win10x.html
Nie mogę znaleźć opini na temat tego konkretnego modelu (zawsze jakieś trochę inne wersje). Opinie co do "podobnych" modeli z tej serii są różne i mam trochę mętlik w głowie. Parametry, które są dla mnie istotne to m.in to, że ma 16 GB RAMu, 480 GB SSD, 1 TB HDD. Podobno dosyć mocnym minusem tej serii jest ekran. Tym, co mnie przekonuje jest także procesor Intel Core i7-8565U. I teraz proszę o opinię i radę. Czy ten laptop faktycznie jest na jakimś dobrym poziomie, czy jest tam jakiś kruczek którego nie dostrzegam? Czy w tej cenie (do około 4300 zł, wraz z systemem) mogę dostać coś lepszego? Czy warto skupiać się na procesorze i7, czy lepiej rozejrzeć się też za jakimś i5?

Z góry dziękuję za pomoc i opinie :)

3 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 13 grudnia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Ja na twoim miejscu wybrał bym się po prostu do sklepu i na własne oczy obejrzał ten konkretny model. Odpalił edytor tekstu i sprawdził czy mi odpowiada skok klawiatury oraz jej praca. Również wyświetlacz możesz sprawdzić, jego kąty. Co do jakości odwzorowania kolorów to nie jest to jakaś matryca IPS. Moje zdanie jest takie, jak za takie pieniądze to fajne parametry mowa o procesorze i pamięci ram jak i dysku ssd. Jednak to nie jest laptop klasy premium jak np. ThinkPad czy seria MacBook pro. Jeśli masz taki budżet i musisz mieć nowy sprzęt to jak najbardziej brał bym tego lapka.
komentarz 13 grudnia 2019 przez hidden55 Początkujący (270 p.)
Dziękuję za opinię :)
+1 głos
odpowiedź 13 grudnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)

Matryca TN więc moim zdaniem w tej cenie to przeciętny wybór. Procesor i7-8565U w obudowach slim nie osiąga pełnych zegarów, więc moim zdaniem nie ma sensu do niego dokładać.
Alternatyw jest bardzo dużo.
Acer Aspire 5 i5-10210/16GB/512+1TB/Win10 MX250 Srebrny
Matryca IPS, nowszym procesorem 10 generacji, zdecydowanie tańszy z systemem.

1) Kwota przeznaczona na zakup:
2) Rozmiar matrycy (+ewentualnie wymagana rozdzielczość):
3) Główne zastosowanie (np. gry, inne multimedia, praca biurowa, konkretny program itp.)
4) Wymagania specjalne (np. matowa matryca.):
5) Osobiste preferencje:
6) System operacyjny (laptop z systemem bądź bez niego)

komentarz 13 grudnia 2019 przez hidden55 Początkujący (270 p.)
0 głosów
odpowiedź 13 grudnia 2019 przez hidden55 Początkujący (270 p.)
Dziękuję bardzo za odpowiedzi :)

W takim razie mam jeszcze pytanie na temat opinii o tym modelu:

https://www.x-kom.pl/p/531957-notebook-laptop-156-lenovo-ideapad-330-15-i5-8300h-20gb-960-win10x-gtx1050.html

Co prawda nie ma dysku HDD, ale za to dysk SSD jest dużo bardziej pojemny. Do tego jest to procesor i5. Gdyby wybierać między właśnie tym Lenovo, asusem z tematu i acerem z odpowiedzi wyżej, który wydaje się najlepszy?
komentarz 14 grudnia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Mówiąc szczerze to ja bym wziął tego:

https://www.x-kom.pl/p/517997-notebook-laptop-15-6-acer-aspire-5-i5-10210-16gb-512-win10-mx250-srebrny.html

Asus odpada bo matryca jest TN, Lenovo to lapek dla graczy, karta graficzna nie należy do energooszczędnych. Myślę że ten acer jest kompromisem wydajności jak i ceny. Na twoim miejscu nie brał bym lapka z dyskiem hdd wbudowanym. Dyski talerzowe nie lubią mobilności :) Za zaoszczędzone 200 zł kupił bym zewnętrzny dysk i na nim robił backup.
komentarz 15 grudnia 2019 przez Stever Nałogowiec (25,720 p.)
Lenovo to bardzo budżetowy model, matryca również jest TN. Konfiguracja moim zdaniem przesadzona.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 203 wizyt
pytanie zadane 26 listopada 2019 w Sprzęt komputerowy przez Zbikson Nowicjusz (240 p.)
0 głosów
6 odpowiedzi 900 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 445 wizyt
pytanie zadane 12 maja 2017 w Sprzęt komputerowy przez Marshall_ Początkujący (350 p.)

92,576 zapytań

141,425 odpowiedzi

319,650 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...