• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Google Analitycs

Object Storage Arubacloud
0 głosów
128 wizyt
pytanie zadane 7 grudnia 2019 w Sieci komputerowe, internet przez vtn Początkujący (360 p.)
Witam,

mam pytanie co do działania Google Analitycs. Wchodząc w "Odbiorcy" -> "Przegląd", dane które się ukazują są niezrozumiałe, a dokładniej np. w przeciągu dwóch ostatnich dni dane "Użytkownicy" to 10, lecz na wykresie powyżej w widoku "Dzień" ilość użytkowników w 1. dniu wynosiła 9 a w dniu 2. wynosiła 2, co daje 11. Jeszcze dziwniejsze jest to, że w widoku "Godzina" po dodaniu wartości z każdej godziny w przeciągu tych dwóch dni wychodzi 20. Co jeszcze ciekawsze Google podaje, że liczba odsłon w tym czasie to 123 dla widoku "Godzina" i 67 dla widoku "Dzień". Kompletnie zaskoczyły mnie statystyki hostingu (home.pl), który podaje, że w tym samym czasie strona odnotowała 771 odsłon. O co w tym chodzi?

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 7 grudnia 2019 przez Paweł123 Nałogowiec (33,500 p.)
Weź wyślij screeny tych statystyk.

Szybciej Ci to wytłumaczę
komentarz 7 grudnia 2019 przez vtn Początkujący (360 p.)
Wszedłem w statystyki Google Analitycs i są już inne, bardziej normalne. Chyba był to jakiś  tymczasowy błąd. Ale jeżeli możesz byłbym wdzięczny za wytłumaczenie różnicy między statystykami Google Analitycs i hostingu.
Linki do ss'ów statystyk:

https://jmp.sh/fdoIfTs

https://jmp.sh/0cy3NzY
komentarz 7 grudnia 2019 przez Tomek Sochacki Ekspert (227,510 p.)
nie możesz tak wprost porównywać statów z hostingu (z jakiegoś ich narzędzia) z GA, mogą być różne definicje np. kiedy wizytę traktujemy jako nową itp. GA z tego co kojarzę analizuje chyba sesje 30 minutowe, ale nie jestem już teraz pewien.

Jeśli zależy Ci na jakiś konkretnych rodzajach statystyk to możesz sobie zrobić własne eventy statystyczne, wg mnie jest to najlepsze rozwiązanie. Możesz wtedy fajnie analizować różne zachowania userów itp.

Podobne pytania

0 głosów
0 odpowiedzi 72 wizyt
+1 głos
1 odpowiedź 119 wizyt
pytanie zadane 14 marca 2021 w JavaScript przez Bakkit Dyskutant (7,600 p.)
0 głosów
1 odpowiedź 1,103 wizyt
pytanie zadane 16 sierpnia 2016 w Nasze projekty przez satjow111 Początkujący (330 p.)

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,651 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...