• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Nauka Visual Studio C#

Object Storage Arubacloud
0 głosów
183 wizyt
pytanie zadane 2 grudnia 2019 w Rozwój zawodowy, nauka, praca przez masi Nowicjusz (150 p.)

Witam szanownych forumowiczów. Słowem wstępu jest to mój pierwszy post jako że, z dniem dzisiejszym zamierzam poszerzyć to forum o jednego użytkownika. 

Moje główne pytanie tego posta brzmi - czy znacie może i moglibyście polecić mi fajne źródła do nauki programowania aplikacji okienkowych w Visual Studio w języku C#? Niestety pan Mirosław o C# nic nie nagrał, a seria z programami okienkowymi  w C++ skończyła się na 5 odcinkach, a jak wiadomo lepszego źródła informacji niż ten kanał jak na razie nie ma (przynajmniej moim zdaniem).

Sam język C# nie wydaje mi się zbytnio skomplikowany, a nawet powiedziałbym, że programowanie w nim jest przyjemne, tym bardziej, że mam za sobą podstawy w C++ i JavaScript, jako że były to języki narzucone przez moje technikum. C++ w konsoli przestał w pewnym momencie mnie zadowalać więc skusiłem się na okienka, a co za tym idzie C#.  Problemem pozostaje jedynie ogarnięcie programu Visual Studio, jego funkcji, zapisu kodu. Jeśli znacie jakieś ciekawe książki, filmiki, poradniki, będę wdzięczny za rady.

komentarz 2 grudnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

 a seria z programami okienkowymi  w C++ skończyła się na 5 odcinkach, a jak wiadomo lepszego źródła informacji niż ten kanał jak na razie nie ma

(Eh... akurat seria o C++ie, szczególnie gdy wchodzi w C++ buildera, jest dość krytykowana.)

2 odpowiedzi

+1 głos
odpowiedź 3 grudnia 2019 przez Siemił Mądrala (7,380 p.)
wybrane 3 grudnia 2019 przez masi
 
Najlepsza
profesorek96 bardzo ładnie opisał różnice frameworków. Jeśli chodzi o Visual, to się nie przejmuj. W każdym kursie oraz książce dotyczącej c# jest opisana podstawowa obsługa tego kombajna. Umiejętność posługiwania się nim nabędziesz podczas nauki języka.
komentarz 3 grudnia 2019 przez masi Nowicjusz (150 p.)
Moje zapytanie wynika po prostu z tego ze nie wiadomo w co ręce włożyć i za co się zabrać. Jak na razie zostawię wspomnianą przez profesorek96 oprawę graficzna i dalej będę kontynuował w Windows Forms, bo najbardziej jak na razie zależy mi na funkcjonalności, działaniu i możliwości aplikacji
+2 głosów
odpowiedź 3 grudnia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
Jeśli chciałbyś robić aplikacje okienkowy w C++ to polecam freamworki Qt. Jesli chodzi o C# to mamy tak naprawdę do czynienia z 3 freamworkami. Pierwszy z nich Winforms jest to najprostszy freamwork. Niestety nie jest już wspierany. Nowych aplikacji nie powinno się w nim pisać, co nie zmienia faktu że warto go umieć. Winforms nie wspiera akceleracji GPU wszystko robi CPU. Nie pozwala również na oddzielenie logiki biznesowej od wyglądu. Nowszym bratem tego freamworka jest WPF, wspiera on akcelerację GPU. Kolejny plus to możliwość zastosowania wzorca MVVM co daje nam możliwość rozdzielenia logiki aplikacji od wyglądu. Sam wygląd jest opisywany w języku znaczników xaml. Najnowsze dziecko Microsoft to UWP, czyli Uniwersał Windows Platform. Zaletą tego freamworka jest oprócz możliwości stosowania wzorca MVVM możliwość pisania jednej aplikacji odpalaniem na różnych urządzeniach kozystajacych z rdzenia Windows 10.
komentarz 3 grudnia 2019 przez adrian17 Ekspert (344,860 p.)

Niestety nie jest już wspierany. Nowych aplikacji nie powinno się w nim pisać

Jak najbardziej jest wspierany. Dużych release'ów już nie dostaje, ale jakiś czas temu dostał na przykład obsługę trybu high DPI. Teraz trafił na githuba i są w trakcie dodawania wsparcia .NET Core.

komentarz 3 grudnia 2019 przez profesorek96 Szeryf (91,420 p.)
O to przepraszam. Natomiast mi chodziło bardziej o to że no raczej nowych apek się w winforms nie piszę tylko teraz już raczej wpf lub UWP.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 125 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 417 wizyt
pytanie zadane 19 maja 2021 w C# przez disaster Bywalec (2,120 p.)
+1 głos
1 odpowiedź 566 wizyt

92,579 zapytań

141,432 odpowiedzi

319,664 komentarzy

61,965 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...