• Najnowsze pytania
  • Bez odpowiedzi
  • Zadaj pytanie
  • Kategorie
  • Tagi
  • Zdobyte punkty
  • Ekipa ninja
  • IRC
  • FAQ
  • Regulamin
  • Książki warte uwagi

Instalacja Linux'a na chromebook'u Asus flip c434

Object Storage Arubacloud
0 głosów
136 wizyt
pytanie zadane 28 listopada 2019 w Systemy operacyjne, programy przez Pepe199111 Nowicjusz (160 p.)
Czesc

3 miesiace temu nawalil mi laptop ,a dokladnie padl mi system (Windows). Nie potrafilem naprawic usterki, a laptop juz pare lat ma, postanowilem wymienic go na nowego. Zainteresowaly mnie chrombook'i i zakupilem sobie Asus flip c434 z dotykowym ekranem. Do codziennego uzytku bajka, jestem mega zadowolony ale ....

Natrafilem na kanal na YT "Pasja informatyk" tak tutaj trafilem i zaciekawilo mnie programowanie. Obecnie przerobilem kurs HTML, CSS, i teraz robie C++. Niestety na chrombook'u mam tylko aplikacje dla androida na ktorych nie za bardzo moge wykonac nawet zadanie z kursy sam code block mam jakis kiepski :/ niby jest tutaj rozszerzenie do linux'a ale nie bardzo wiem jak ono dziala. Dlatego poczytalem i obejrzalem pare filmikow na YT o samym linuxie i pomyslalem czy by nie zainstalowac typowo Linux'a na chrombook'u ??? - nigdy nie urzywalem go wczesniej ale wyglada calkiem interesujaco. Widzialem na kanale Pasja Informatyk tutorial jak zainstalowac Ubuntu na laptopie wiec na tym starym postaram sie go zainstalowac. Ale moje pytanie : Czy na chrombook'u ktory ma dotykowy ekran jest mozliwosc zainstalowania Linux'a , ktory bedzie obslugiwal dotyk? I czy to w ogole ma sens?

Pozdrawiam
Piotr

1 odpowiedź

0 głosów
odpowiedź 28 listopada 2019 przez niezalogowany

Zamiast instalować linux-a możesz skorzystaać z jakiegoś środowiska online jak repl.it czy http://codepen.io/ do budowy stron.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź 249 wizyt
0 głosów
0 odpowiedzi 108 wizyt
0 głosów
3 odpowiedzi 436 wizyt

92,576 zapytań

141,426 odpowiedzi

319,652 komentarzy

61,961 pasjonatów

Motyw:

Akcja Pajacyk

Pajacyk od wielu lat dożywia dzieci. Pomóż klikając w zielony brzuszek na stronie. Dziękujemy! ♡

Oto polecana książka warta uwagi.
Pełną listę książek znajdziesz tutaj.

Akademia Sekuraka

Kolejna edycja największej imprezy hakerskiej w Polsce, czyli Mega Sekurak Hacking Party odbędzie się już 20 maja 2024r. Z tej okazji mamy dla Was kod: pasjamshp - jeżeli wpiszecie go w koszyku, to wówczas otrzymacie 40% zniżki na bilet w wersji standard!

Więcej informacji na temat imprezy znajdziecie tutaj. Dziękujemy ekipie Sekuraka za taką fajną zniżkę dla wszystkich Pasjonatów!

Akademia Sekuraka

Niedawno wystartował dodruk tej świetnej, rozchwytywanej książki (około 940 stron). Mamy dla Was kod: pasja (wpiszcie go w koszyku), dzięki któremu otrzymujemy 10% zniżki - dziękujemy zaprzyjaźnionej ekipie Sekuraka za taki bonus dla Pasjonatów! Książka to pierwszy tom z serii o ITsec, który łagodnie wprowadzi w świat bezpieczeństwa IT każdą osobę - warto, polecamy!

...